1. Zesłanie Ducha Świętego jest dopełnieniem i pełnią misterium paschalnego: męki, śmierci, zmartwychwstania i wniebowstąpienia Chrystusa. Potwierdza ono, że Jezus zmartwychwstał, został wyniesiony do Chwały Ojca i stale jest obecny pośród nas. Każdy z nas może otrzymać Ducha Świętego i Jego dary, aby służyły wspólnemu zbawieniu. Uroczystość dzisiejsza kończy okres Wielkanocny.

2. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Uroczystość I Komunii św. o godz. 10.00 w Boluminku. Po południu nabożeństwo o godz. 15.00 z rozdaniem pamiątek i wspólną fotografią.

3. Od jutra przeżywamy tzw. Biały Tydzień. Dzieci pierwszokomunijne wraz ze swoimi rodzicami, chrzestnymi i wszystkimi bliskimi uczestniczą we Mszy św. o godz. 19.00 w Boluminku. Dzieci przychodzą w szatkach. W środę przeżywamy dzień misyjny; tego dnia dzieci składają ofiarę na misje święte.

4. W czwartek wyjazd dzieci komunijnych razem z rodzicami do sanktuarium maryjnego w Chełmnie. Wyjazd sprzed kościoła w Boluminku o godz. 16.00, natomiast z parkingu przed szkołą w Dąbrowie o godz. 16.10. Powrót planowany jest na godz. 20.00.

5. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W liturgii wracamy do okresu zwykłego.

6. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a za tydzień uroczystość Trójcy Najświętszej.

7. Dzisiejsza kolekta specjalna przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszych kościołów.

8. Rocznicę I Komunii św. dzieci klas IV przeżywać będziemy (w łączności z zakończeniem roku szkolnego) 23 czerwca o godz. 12.00 w Boluminku. Dzieci klas IV zapraszamy na próby w tym tygodniu we wtorek i piątek o godz. 18.00 w Boluminku.

9. Są jeszcze wolne miejsca na wakacyjny wyjazd do Zakopanego dla uczniów od klasy czwartej Szkoły Podstawowej. Zapisywać się można jeszcze dziś i jutro; koszt 400 zł. Serdecznie zapraszamy.

10. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Sławomir Dudek, st. wolnego, zam. Dąbrowa Chełmińska

Wiesława Lipińska, st. wolnego, zam. Łążyn / zapowiedzi I