Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Trójcy Świętej

Niedziela, 16 Czerwiec 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Trójcy Świętej

1. Czyniąc znak krzyża mówimy: „W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”. Krzyż jest znakiem Syna Bożego, który stał się człowiekiem i został ukrzyżowany. W Jezusie i przez Niego Bóg jest obecny wśród nas, pełnią swego bóstwa. Cała Trójca Święta zwróciła się ku nam i zaangażowała się w dzieło naszego zbawienia i uświęcenia, byśmy uwierzyli, że nas kocha. Przez Ducha Świętego Syn jest w Ojcu, a Ojciec w Synu. I ten Bóg jest z nami: jest Emmanuelem – Bogiem z nami.

2. W tym tygodniu przypada uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa. Przygotowujemy się do tej uroczystości zarówno zewnętrznie, urządzając cztery ołtarze, do których będziemy odbywać procesje, jak i duchowo, aby w tym szczególnym dniu uczestniczyć w pełni we Mszy św., przystępując do Stołu Pańskiego.

Główna Msza św., po której odbędzie się procesja zostanie odprawiona o godz. 10.00 w Boluminku. O godz. 9.30 zostanie podstawiony autokar w Dąbrowie przy kościele i potem po zakończeniu procesji. Pozostałe Msze św. o godz. 7.00 w Dąbrowie i godz. 8.00 w Boluminku. Dzieci pierwszokomunijne i przeżywające rocznicę uczestniczą w szatkach. Serdecznie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków. Próby w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.00 w Boluminku.

3. W przyszłą niedzielę dzieci klas IV przeżywać będą uroczystość rocznicy I Komunii św. o godz. 12.00 w Boluminku.

Próby odbędą się w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00. Natomiast w piątek ostatnia próba i spowiedź św. również o godz. 18.00. Spowiedź św. również dla rodziców i wszystkich chętnych.

4. Powoli dobiega końca rok szkolny, zachęcamy uczniów i rodziców do przystąpienia do sakramentu pokuty i Komunii św., zwłaszcza łącząc te sakramenty z uroczystością Bożego Ciała. Uroczysta Msza św. na zakończenie roku szkolnego w środę o godz. 9.30 w Dąbrowie. Spowiedź św. we wtorek o godz. 17.00 w Dąbrowie i o godz. 18.30 w Boluminku.

5. W przyszłą niedzielę odpust ku czci św. Rocha w Kijewie Królewskim. Suma o godz. 12.00.

7. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone przed tygodniem na kolektę specjalną. Bóg zapłać.

8. Zapraszamy dzisiaj na Apel Jasnogórski o godz. 21.00 do Dąbrowy.

10. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Sławomir Dudek, st. wolnego, zam. Dąbrowa Chełmińska

Wiesława Lipińska, st. wolnego, zam. Łążyn / zapowiedzi II