Ogłoszenia parafialne na XII Niedzielę zwykłą

Niedziela, 23 Czerwiec 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na XII Niedzielę zwykłą

1. Dziś Chrystus stawia nam pytanie: Kim dla was jestem? Czy Chrystus jest dla nas Zbawicielem, czy może kimś prozaicznym, na kogo nie warto zwracać uwagi? Okres wakacyjny jest dobrym czasem do tego, aby świadczyć o swojej wierze w Pana Jezusa.

2. Od uroczystości Bożego Ciała przez cały tydzień odbywać się będą procesje eucharystyczne wokół kościoła parafialnego w Boluminku po Mszy św. o godz. 19.00 w oktawie Bożego Ciała; na zakończenie oktawy poświęcenie wianków z ziół. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych Mszach św.

3. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy zaangażowali się w przeżycie tego pięknego święta. Dziękujemy za przygotowanie czterech ołtarzy, Straży Pożarnej za zorganizowanie porządku uroczystości, niosącym baldachim, chorągwie i feretrony, dzieciom komunijnym i rocznicowym za udział w szatkach oraz niesienie różańca, dziewczynkom sypiącym kwiatki oraz paniom prowadzącym, służbie liturgicznej i panu organiście – składamy serdeczne Bóg zapłać!

4. Dzisiaj kolejna uroczystość eucharystyczna – rocznica I Komunii św. o godz. 12.00 w Boluminku.

5. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: w poniedziałek uroczystość św. Jana Chrzciciela, w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego, w sobotę – uroczystość Apostołów Piotra i Pawła.

6. Rozpoczęły się wakacje. Życzymy dzieciom i młodzieży udanego i miłego wypoczynku, dużo radości i wrażeń oraz bezpieczeństwa. Niech w tym czasie nie zabraknie miejsca na Mszę św. i modlitwę.

7. Dziękujemy bardzo p. Zdzisławowi Bukowskiemu i panom Serwińskim za prace porządkowe na cmentarzu. Jednocześnie przypominamy o odpowiednim składowaniu śmieci na cmentarzu – segregacja.

8. Dzisiaj odpust ku czci św. Rocha w Kijewie Królewskim - suma o godz. 12.00. A jutro odpust w Ostromecku ku czci św. Jana Chrzciciela – suma o godz. 18.00.

9. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Krzysztof Dziętara, st. wolnego, zam. w Łążynie

Sandra Hill, st. wolnego, zam. w Skłudzewie / zapowiedzi I