1. Człowiek poszukuje w swoim życiu kogoś, kogo może nazwać przyjacielem, kto zawsze będzie dla niego dysponował czasem, kto pomoże rezygnując z własnych planów. Często dochodzi do przekonania, że nie ma przyjaciela. Rzadko jednak zauważa, że nie rezygnuje z własnych planów dla drugiego człowieka, czyli nie jest przyjacielem. Dzisiejsza liturgia słowa wskazuje nam. Przyjaźń Abrahama dla mieszkańców Sodomy i Gomory. A w Modlitwie Pańskiej Chrystus uczy nas przebacz nam nasze grzechy, jako i my przebaczamy naszym winowajcom”.

2. W liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Martę; w środę – św. Ignacego z Loyoli; w czwartek św. Alfonsa Marię Ligouriego.

3.W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca wraz ze związanymi z nimi nabożeństwami. Zachęcamy do skorzystania z tych nabożeństw. W sobotę odwiedziny chorych.

4.Od wielu już lat sierpień jest ogłoszony przez Episkopat Polski miesiącem abstynencji.

5. Dzisiaj o godzinie 17.00 spotkanie Rady Parafialnej w plebanii.

6. W dniach od 4 -12 sierpnia odbywa się 41 Pielgrzymka Piesza z Torunia na Jasną Górę. Serdecznie zachęcamy do udziału. Bliższe informacje można uzyskać w zakrystii naszych kościołów lub na stronie internetowej.

7. W dzisiejszą niedzielę zgodnie z zapowiedzią w ubiegłą niedzielę w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa po wszystkich Mszach św. poświęcenie pojazdów na naszych parkingach. Poświęcenie to będzie okazją do złożenia ofiary na pojazdy mechaniczne dla misjonarzy.

8. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Jacek Wojtuń, stanu wolnego, zam. w Łasinie, Marta Góralska, stanu wolnego, zam. w Dąbrowie Chełmińskiej. Zapowiedź II.

9. Wszystkim życzymy miłego i bezpiecznego oraz słonecznego wypoczynku.