1. Dzisiejsza liturgia słowa przypomina nam, że gromadzone przez nas skarby nie powinny pochodzić z dóbr doczesnych, bo te przemijają, ale z nieprzemijających dóbr wiecznych.
  2. O gromadzeniu dóbr wiecznych przypomina nam wtorkowe święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie miało uświadomić Apostołom, że mniej ważne są ich koleżeńskie relacje z Jezusem, a bardziej istotne uświadomienie sobie, że Chrystus jest Bogiem, który zapewni im życie wieczne przez swoją śmierć i zmartwychwstanie.
  3. Ponadto w tym tygodniu w liturgii wspominamy: w czwartek- św. Dominika; w piątek – Teresę Bernadetę od Krzyża; w sobotę – św. Wawrzyńca.
  4. Okazją do pozyskania skarbów, które będą o nas świadczyły przed Bogiem, jest pielgrzymka, w trakcie której nabieramy umiejętności pomocy drugiemu człowiekowi, a i sami doświadczamy pomocy od innych.
  5. W Niedzielę 11 sierpnia odpust parafialny w Kijewie Królewskim. Suma odpustowa o godz. 1200.
  6. Trwają prace nad zagospodarowaniem nowego cmentarza oraz obejścia kościoła w Boluminku.
  7. Zachęcamy rodziców, aby zatroszczyli się o możliwość korzystania z niedzielnej Mszy Św. i innych praktyk religijnych dla swoich dzieci przebywających na wakacjach. Dzieciom, młodzieży i wszystkim urlopującym życzymy dobrego wypoczynku i miłych wrażeń.