Ogłoszenia parafialne na XVIII Niedzielę zwykłą

Niedziela, 04 Sierpień 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na XVIII Niedzielę zwykłą

1. Dzisiejsza liturgia słowa przypomina nam, że gromadzone przez nas skarby nie powinny pochodzić z dóbr doczesnych, bo te przemijają, ale z nieprzemijających dóbr wiecznych.
  2. O gromadzeniu dóbr wiecznych przypomina nam wtorkowe święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie miało uświadomić Apostołom, że mniej ważne są ich koleżeńskie relacje z Jezusem, a bardziej istotne uświadomienie sobie, że Chrystus jest Bogiem, który zapewni im życie wieczne przez swoją śmierć i zmartwychwstanie.
  3. Ponadto w tym tygodniu w liturgii wspominamy: w czwartek- św. Dominika; w piątek – Teresę Bernadetę od Krzyża; w sobotę – św. Wawrzyńca.
  4. Okazją do pozyskania skarbów, które będą o nas świadczyły przed Bogiem, jest pielgrzymka, w trakcie której nabieramy umiejętności pomocy drugiemu człowiekowi, a i sami doświadczamy pomocy od innych.
  5. W Niedzielę 11 sierpnia odpust parafialny w Kijewie Królewskim. Suma odpustowa o godz. 1200.
  6. Trwają prace nad zagospodarowaniem nowego cmentarza oraz obejścia kościoła w Boluminku.
  7. Zachęcamy rodziców, aby zatroszczyli się o możliwość korzystania z niedzielnej Mszy Św. i innych praktyk religijnych dla swoich dzieci przebywających na wakacjach. Dzieciom, młodzieży i wszystkim urlopującym życzymy dobrego wypoczynku i miłych wrażeń.