1. Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam dwa żywioły: wodę i ogień, które są powodem wielu kataklizmów. Ich przede wszystkim się boimy, ale tez trudno bez nich wyobrazić sobie życie. To one pomagają w oczyszczaniu człowieka z jego słabości, grzechów i wad. One symbolizują pierwsze sakramenty: woda – chrzest, ogień _ bierzmowanie. Podejmijmy więc działania, które pozwolą nam oczyścić się z naszych grzechów i słabości oraz podjąć życie w wierze z siłą płonącego ognia.

2. Przeżyliśmy 15 sierpnia odpust w naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy paniom za przygotowanie świątyni w Dąbrowie przez sprzątanie i piękne udekorowanie, za piękne kwiaty, również p. Bryczkowskiemu za ofiarowany bukiet róż – serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy również za piękną akcję doprowadzenia wody do kościoła p. Zdzisławowi Bukowskiemu, p. Teresie Frukacz i p. Andrzejowi Liponodze – serdeczne Bóg zapłać. Panu Andrzejowi Liponodze dziękujemy także za wykonanie marmurowej podstawy przed gablotą ogłoszeń.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Bernarda, w środę – św. Piusa X, w czwartek NMP Królową, w sobotę – św. Bartłomieja.

4. Zachęcamy do udziału w gminnych dożynkach w Otowicach 24 sierpnia. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 14.00.

5. Ksiądz proboszcz od jutra do 30 sierpnia na urlopie.

6. Dziękujemy bardzo za złożone ofiary na kolektę specjalną w ubiegłą niedzielę – serdeczne Bóg zapłać.

7. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Łukasz Paweł Świat, st. wolnego, zam. w Bydgoszczy

Marta Chromińska, st. wolnego, zam. w Dąbrowie Chełmińskiej / zapowiedzi II