Ogłoszenia parafialne na XXI Niedzielę Zwykłą

Niedziela, 25 Sierpień 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na XXI Niedzielę Zwykłą

1. Dzisiejsza liturgia słowa przypomina nam, że Chrystus głosił zbawienie dla wszystkich ludzi i każdy człowiek może je osiągnąć. Jedyną jednak drogą do Ojca jest sam Jezus Chrystus.

2. W tym tygodniu w poniedziałek przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej; a poza tym w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Monikę, w środę – św. Augustyna, a w czwartek – św. Jana Chrzciciela.

4. Parafia w Unisławiu przeżywa dzisiaj swój odpust ku czci św. Bartłomieja – suma o godz. 12.00.

3. Powoli kończy się okres wakacji, dlatego serdecznie zapraszamy na mszę inauguracyjną nowy rok szkolny z poświęceniem przyborów szkolnych najmłodszym w poniedziałek 2 września do kościoła w Dąbrowie na godz. 9.30.

4. W przyszłą niedzielę, pierwszego września przeżywać będziemy 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej. Tego dnia, podczas Mszy św. o godz. 10.30 w Dąbrowie polecimy Dobremu Bogu w naszych modlitwach wszystkich, którzy oddali swoje życie w obronie naszej Ojczyzny. Po Eucharystii złożenie kwiatów i modlitwy przy pomniku poległych i pomordowanych.