Ogłoszenia parafialne na XXVII Niedzielę zwykłą

Niedziela, 06 Październik 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na XXVII Niedzielę zwykłą

1. Bóg nieustannie nas obdarza darami potrzebnymi do zbawienia, ale już od nas samych zależy, czy potrafimy z tych darów skorzystać. Dar pochodzący od Boga albo przyjmujemy i go wykorzystujemy, albo nie przyjmujemy i tym samym odrzucamy. W dzisiaj usłyszanej ewangelii Jezus zachęca nas do służenia Bogu z pokorą. Zechciejmy sobie uświadomić, że odrzucając Chrystusowe słowa, odrzucając dar zbawienia, odrzucamy Boga, który nim nas obdarował.

2. W poniedziałek wspomnienie NMP Różańcowej. Szczególnie w tym dniu zapraszamy do wspólnotowego odmawiania różańca w naszych kościołach, ale także w pozostałe dni zapraszamy na modlitwę różańcową szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i kandydatów do bierzmowania.

3. W przyszłą niedzielę obchodzimy XIX Dzień Papieski, w ramach którego będzie przypomniana nauka papieża Polaka i tradycyjnie będą zbierane ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” im. Jana Pawła II. Tego też dnia zapraszamy wszystkich na Mszę św. w Dąbrowie o godz. 10.30, a po Mszy św. na montaż słowno-muzyczny przygotowany przez naszych uczniów ze szkolnego Koła Caritas i naszą scholę.

4. Dziękujemy bardzo p. Ryszardowi Kaczor i Maciejowi za pomoc, za odnowienie kapliczki św. Wojciecha i ogrodzenia – serdeczne Bóg zapłać.

5. Dziękujemy również panom Kociniewskim z Janowa za obrobienie desek składowanych przy plebanii na cele budowlano-remontowe związane z naszą parafią – serdeczne Bóg zapłać.

6. Ponawiamy apel o rozsądne składowanie śmieci na cmentarzu - śmieci kompostowe wkładamy do nowego śmietnika.

7. Serdecznie zapraszamy Służbę Liturgiczną, scholę i uczniów klas IV-VIII na 6-dniowy wyjazd wypoczynkowo-rekolekcyjny w góry do Grywałdu w dniach 29 lipca - 4 sierpnia 2020 r. Koszt: 450 zł. Z racji wymaganej rezerwacji i wpłaty części kosztów pobytu, zapisy i przedpłaty w kwocie 150 zł. przyjmujemy tylko do 13 października br. Szczegóły na ulotkach wyłożonych na stoliku pod chórem.

8.. Za tydzień obchodzimy Dzień Papieski, a w przyszłym roku 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, dlatego zachęcamy do nabycia książek wyłożonych pod chórem. Dzięki nim możemy poznać albo przypomnieć sobie przemówienia papieskie i najważniejsze wydarzenia z pontyfikatu św. Jana Pawła II opatrzone pięknymi zdjęciami.

10. Prosimy, aby przy załatwianiu rezerwacji miejsca na cmentarzu, opłaty miejsca grobów oraz postawienia nagrobka znać dane lokalizacji czyli sektor, rząd i miejsce.