1. W poprzednią niedzielę św. Jan Chrzciciel mówił, jak przygotować drogi na przyjście Zbawiciela, a dzisiaj już staje przed nami kwestia własnego przygotowania na spotkanie z naszym Panem i Zbawicielem.

2. Zapraszamy więc do udziału w roratach, a przede wszystkim do odbycia spowiedzi świętej świątecznej, aby Chrystus, który narodził się w betlejemskim żłobie, narodził się również w naszym sercu. U nas spowiedź św. w piątek, 20 grudnia do południa od 9.00 do 9.30 i popołudniu od 17.00 do 17.30. Serdecznie zapraszamy.

Chorych odwiedzimy w sobotę 21 grudnia. Prosimy zgłaszać chętnych oprócz odwiedzanych co miesiąc.

3. Zapraszamy chętnych do przygotowania naszych świątyń na święta – w Dąbrowie strojenie choinek i stawianie żłóbka w poniedziałek od godz. 9.00, a sprzątanie od 12.00. Natomiast w Boluminku sprzątanie i dekorowanie od godz. 9.00.

4. Opłatek lektorów, ministrantów i scholi w sobotę o godz. 14.00 w salce parafialnej.

5. Tradycyjnie prowadzimy akcję „świątecznej paczki” dla najuboższych w formie zbiórki żywności i słodyczy w niektórych sklepach, którą kończymy w sobotę w południe.

6. Można nabywać opłatki w stałych punktach: w Wałdowie w sklepie Natalii Wieczorek, w Dąbrowie w sklepie przy blokach, u p. Danuty Zielińskiej – ul. Rzemieślnicza 72 i w sklepiku przy poczcie.

7. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę z racji kolekty specjalnej – Bóg zapłać!

8. Ponawiamy prośbę o segregowanie przy składaniu śmieci na cmentarzu. Nie wrzucamy kwiatów do kontenera tylko na śmietniku kompostowym. Plastikowe doniczki oddzielamy do pojemnika na plastik.

9. W poniedziałek 16 dzień miesiąca – zapraszamy na Apel Jasnogórski do Dąbrowy na godz. 21.00.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Halinę Naklicką. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.