1. Dzisiaj niedziela Świętej Rodziny. Początki dzisiejszego święta sięgają XVII wieku. Kult Świętej Rodziny zaaprobował papież Leon XIII w roku 1890. Stawiał on Świętą Rodzinę jako wzór i zachęcał do Jej naśladowania. Czyni to Kościół nieustannie podkreślając rolę małżeństwa w drodze do świętości, wskazując na rodzinę jako miejsce rozwoju duchowego oraz służby Bogu i Kościołowi.

2. We wtorek, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego, zwany Sylwestrem. Msze św. dziękczynno-błagalne ze specjalnym nabożeństwem w Boluminku o godz. 16.00 i w Dąbrowie o godz. 17.30. Zechciejmy wziąć w nich udział i podziękować Panu Bogu za otrzymane łaski w mijającym roku i prosić o błogosławieństwo w nadchodzącym.

3. W środę, pierwszy dzień stycznia – rozpoczęcie nowego roku, a w liturgii Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. jak w niedzielę z wyjątkiem Mszy św.
o godz. 7.30, której nie będzie. Jest to też Światowy Dzień Pokoju, a że jest to uroczystość nakazana, zobowiązani jesteśmy do uczestniczenia we Mszy św.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I piątek Msze św. po południu, a więc o 16.00 i 17.30. Przed Mszami św. spowiedź św. Odwiedzin chorych w sobotę nie będzie.

5. Przypominamy, że w okresie kolędowym Msze św. w ciągu tygodnia odprawiane są w Dąbrowie o godz. 8.00, a w Boluminku o godz. 9.00.

6. Dzisiaj zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.

7. Również dzisiaj nabożeństwo przy żłóbku w łączności z Mszami świętymi.

8. Sprawozdanie noworoczne podamy w przyszłą niedzielę.