1. Dzisiejsze święto uobecnia wydarzenie zbawcze, które dokonało się nad Jordanem, a jednocześnie przypomina nam nasz chrzest, czyli to wydarzenie, które rozpoczęło dzieło zbawienia w naszym życiu. Przypomina nam fakt włączenia nas do wspólnoty Kościoła Chrystusowego. Dlatego też zapalamy przy chrzcielnicy paschał. Polecamy dzisiaj w naszych modlitwach Panu Bogu naszych rodziców, rodziców chrzestnych i kapłana, który nam tego sakramentu udzielił. Zakończył się w liturgii czas po Objawieniu Pańskim, a rozpoczął tzw. czas zwykły – będzie to cykl A.

2. Rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który trwać będzie w dniach 18-25 stycznia.

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy liturgiczne wspomnienie – w poniedziałek św. Hilarego, a w piątek św. Antoniego.

4. Dzisiaj w naszej parafii gościmy zespół muzyczny pod nazwą „Grupa moich przyjaciół”, który ubogaci swoim występem liturgię Mszy św. o godz. 12.00 i wykona koncert kolęd po tej Mszy św. Bardzo serdecznie im dziękujemy.

5. W czwartek, 16 stycznia, Apel Jasnogórski. Zapraszamy na godz. 21.00 do Dąbrowy.

6. Dzisiaj kolekta specjalna, a w przyszłą niedzielę na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu.