1. Minęła już połowa Wielkiego Postu, dlatego dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą radości, bo już coraz bliżej do spotkania z Chrystusem w Jego misteriach paschalnych.

2. Przed nami również staje Chrystus w swoim słowie i pyta nas o wiarę, ale czy mamy wystarczającą wiarę w to, że Chrystus wchodzi w nasze życie i nam przywraca wzrok dla odróżnienia dobra od zła?

3. W tym tygodniu uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25 marca); to kolejna możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu można złożyć deklarację i podjąć trud duchowej adopcji dziecka poczętego, a zagrożonego niebezpieczeństwem zabójstwa przez aborcję.

4. W związku z zaleceniami Księdza Biskupa odwołujemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej i przypominamy, że we Mszy św. może uczestniczyć do 50 osób, dlatego dajmy w pierwszym rzędzie szansę uczestniczyć najbliższym, którzy prosili o odprawienie Eucharystii w ich intencji. Bardzo prosimy o skorzystanie z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. i pozostawania w domach korzystając z Mszy św. i nabożeństw przez transmije telewizyjne, radiowe i internetowe.

5. Pamiętajmy w tym trudnym okresie o modlitwach w intencji ustania pandemii koronowirusa, o zdrowie dla chorych, o siły i cierpliwość dla służby zdrowia, służb sanitarnych i posługujących chorym w domach oraz o łaskę nieba dla zmarłych.