Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkiego Postu

Niedziela, 22 Marzec 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkiego Postu

1. Minęła już połowa Wielkiego Postu, dlatego dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą radości, bo już coraz bliżej do spotkania z Chrystusem w Jego misteriach paschalnych.

2. Przed nami również staje Chrystus w swoim słowie i pyta nas o wiarę, ale czy mamy wystarczającą wiarę w to, że Chrystus wchodzi w nasze życie i nam przywraca wzrok dla odróżnienia dobra od zła?

3. W tym tygodniu uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25 marca); to kolejna możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu można złożyć deklarację i podjąć trud duchowej adopcji dziecka poczętego, a zagrożonego niebezpieczeństwem zabójstwa przez aborcję.

4. W związku z zaleceniami Księdza Biskupa odwołujemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej i przypominamy, że we Mszy św. może uczestniczyć do 50 osób, dlatego dajmy w pierwszym rzędzie szansę uczestniczyć najbliższym, którzy prosili o odprawienie Eucharystii w ich intencji. Bardzo prosimy o skorzystanie z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. i pozostawania w domach korzystając z Mszy św. i nabożeństw przez transmije telewizyjne, radiowe i internetowe.

5. Pamiętajmy w tym trudnym okresie o modlitwach w intencji ustania pandemii koronowirusa, o zdrowie dla chorych, o siły i cierpliwość dla służby zdrowia, służb sanitarnych i posługujących chorym w domach oraz o łaskę nieba dla zmarłych.