1. Według dawnego nazewnictwa liturgicznego dzisiejsza niedziela była I niedzielą Męki Pańskiej, w związku z tym tradycyjnie zakrywa się przedstawienia Jezusa Chrystusa na krzyżu, a także inne przedstawienia artystyczne w świątyniach, podejmując w ten sposób umartwienie wzroku.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, wraz z odpowiednimi nabożeństwami, które odbędą się mimo naszej na nich nieobecności w kościołach, ale zachęcamy do duchowej łączności w domach. Ze względu na zaostrzenia związane z pandemią, w tym miesiącu nie odwiedzimy swoich chorych.

3. Od jutra Msze św. w Boluminku o godz. 19.00.

4. Dziękujemy bardzo p. Adamowi Wołochowi za wykonanie stojaka na sztandary do kościoła w Boluminku – serdeczne Bóg zapłać.

5. W związku z decyzjami władz państwowych i wytycznymi Księdza Biskupa, które obowiązują na czas nieograniczony, informujemy, że:

- we Mszy św. poza kapłanem może uczestniczyć tylko 5 osób, także w niedziele i święta;

- odwołujemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej;

- sakramentu chorych udzielamy tylko w niebezpieczeństwie śmierci;

- od przyszłej niedzieli Msze św. i liturgie Triduum Paschalnego będą sprawowane bez obecności wiernych, przy zamkniętym kościele. Ta wyjątkowa decyzja jest bolesna, zarówno dla naszych Parafian, jak i dla nas kapłanów. Jest to czas cierpienia wszystkich dzieci Kościoła, który wspiera działania na rzecz wygaszenia epidemii. Podamy godziny obrzędów, które będziemy sprawować i zachęcamy wszystkich do duchowej łączności i modlitewnego skupienia w naszych domach;

- w Wielki Czwartek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy;

- w Wielki Piątek będzie możliwość nawiedzenia Najświętszego Sakramentu w wyznaczonych godzinach, jednak w tym samym czasie w kościele może przebywać tylko do 5 osób. Na godzinę przed liturgią świątynia będzie zamykana;

- w Wielką Sobotę nie będziemy organizować tradycyjnego błogosławieństwa pokarmów. Zachęcamy, by w każdej rodzinie w poranek wielkanocny zostało przeprowadzone Błogosławieństwo stołu, które jest umieszczone na stronie internetowej parafii. Od godzin porannych będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim, z zachowaniem obowiązujących przepisów wynikających z nowych zasad bezpieczeństwa stanu epidemii w Polsce. Adorację zakończymy na godzinę przed rozpoczęciem celebracji uroczystości Wielkiej Soboty.

6. Bardzo prosimy wszystkich o skorzystanie z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. i pozostawania w domach korzystając z transmisji Eucharystii oraz nabożeństw przez telewizję, radio i internet oraz przyjmowanie Komunii św. na sposób duchowy. Pamiętajmy w tym trudnym okresie o modlitwach w intencji ustania pandemii koronowirusa, o zdrowie dla chorych, o siły i cierpliwość dla służby zdrowia, służb sanitarnych i posługujących chorym w domach oraz o łaskę nieba dla zmarłych.

7. Zapowiedzi przedślubne: - Paweł Bała, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska;

                                                Agata Kowalewska, st. wolnego, Bydgoszcz.

 

- Krzysztof Wesołowski, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska;

                                                  Justyna Czerwińska, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska.

 

- Damian Trzciński, st. wolnego, Boluminek;

                                                  Joanna Helak, st. wolnego, Bydgoszcz.