1. Dzisiaj uobecniamy wydarzenia zbawcze związane z wjazdem Pana Jezusa do Jerozolimy. Uroczystość ta rozpoczyna Wielki Tydzień. W tym czasie będziemy przeżywać tajemnice zbawcze: męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa.

2. W Wielki Czwartek przypominamy sobie ustanowienie sakrament kapłaństwa i Eucharystii. W Wielki Piątek uobecniamy wydarzenia męki i śmierci Pana Jezusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły (jakościowy i ilościowy), czyli nie spożywamy pokarmów mięsnych i tylko jeden posiłek do syta, a dwa lekkie. Wigilia Paschalna – Wielka Sobota - to oczekiwanie na Zmartwychwstanie Pańskie.

3. W tym roku ze względu na stan pandemii Triduum Paschalne (Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę) przeżywać będziemy w sposób wyjątkowy. Zarządzeniem Księdza Biskupa Wiesława Śmigla, w naszej diecezji obchody te należy sprawować w kościołach bez udziału ludu i przy drzwiach zamkniętych. Jest to decyzja bolesna dla kapłanów i wszystkich wiernych. Jest to czas cierpienia wszystkich dzieci Kościoła, który wspiera działania na rzecz wygaszenia pandemii.

4. Obrzędy odbędą się o godz. 18.00, ale bez udziału ludu. W tym czasie łączmy się duchowo z tymi wydarzeniami w naszych domach.

5. W Wielką Sobotę nie odbędzie się tradycyjne błogosławieństwo pokarmów w kościołach. Takiego poświęcenia stołu świątecznego dokonamy sami w domu rodzinnym przed uroczystym posiłkiem w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Ojciec rodziny lub inny przewodniczący z rodziny zapala świecę umieszczoną na stole i odmówi formułę modlitwy, której treść zamieszczona już jest na stronie internetowej parafii oraz diecezji. W Wielką Sobotę zawsze była całodniowa adoracja Najświętszego sakramentu przy Grobie Pańskim. W tym roku adoracja ta będzie tylko od godz. 15.00 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.

6. W I Święto Msze św. o godz. 6.00 Rezurekcja w Boluminku, o 9.30 w Dąbrowie i o 11.00 w Boluminku. W II Święto Msze św. jak w niedzielę.

7. Zachęcamy do skorzystanie z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. i pozostawania w domach korzystając z transmisji Eucharystii oraz nabożeństw przez telewizję, radio i internet oraz przyjmowanie Komunii św. na sposób duchowy. Pamiętajmy o modlitwie w intencji ustania pandemii koronawirusa, o zdrowie dla chorych, o siły i Boże łaski dla wszystkich posługujących chorym oraz o życie wieczne dla zmarłych.

 

8. Zapowiedzi przedślubne: - Paweł Bała, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska;

                                                Agata Kowalewska, st. wolnego, Bydgoszcz / zapowiedzi II

 

- Krzysztof Wesołowski, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska;

                                                  Justyna Czerwińska, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska / zapowiedzi II

 

- Damian Trzciński, st. wolnego, Boluminek;

                                                  Joanna Helak, st. wolnego, Bydgoszcz / zapowiedzi II