1. W kolejnych tekstach liturgii słowa obserwujemy, jak szybko rozchodzi się wiadomość o zmartwychwstaniu Pańskim. Pusty grób napełnia radością i nadzieją uczniów Chrystusa na osiągnięcie życia wiecznego. Sami uczniowie doświadczają kolejnych spotkań ze Zmartwychwstałym m. in. w drodze do Emaus. W tym opisie warto zauważyć podobieństwo do naszego życia, w którym również zajmujemy się wieloma sprawami, a nie zauważamy idącego z nami przez życie Jezusa Chrystusy.

2. Przeżywamy dzisiaj nasz odpust parafialny ku czci św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i naszej parafii. Przeżywamy go w sposób wyjątkowy. Nie spotykamy się w naszej świątyni, ale łączymy się duchowo i w formie medialnej o godz. 12.00 w czasie Mszy św. odpustowej. Wpatrujemy się w postać naszego wspaniałego patrona i polecajmy jego wstawiennictwu naszą Ojczyznę i parafię. Niech również jego wzór będzie dla nas zachętą do wierności Chrystusowi Zmartwychwstałemu i dawania świadectwa naszym życiem. Dziękujemy bardzo państwu Haliniak i naszej scholii za piękne ubogacenie naszej skromnej liturgii odpustowej. Serdeczne Bóg zapłać.

3. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc maj. Zachęcamy do odprawiania nabożeństw ku czci Najświętszej Maryi Panny w naszym domowym Kościele.

4. W dniu 1 maja wspomnienie świętego Józefa Rzemieślnika; w tym dniu w sposób szczególny modlimy się za ludzi pracy. W tym tygodniu również pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, wraz z odpowiednimi nabożeństwami. W sobotę nie będzie odwiedzin chorych z sakramentami.

5. W środę przeżywać będziemy liturgiczne wspomnienie św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Również przeżywać będziemy, ze względu na przepisy liturgiczne, w sobotę - 2 maja uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. odprawimy w Dąbrowie o godz. 17.30, a w Boluminku o godz. 19.00.

6. Za tydzień przeżywać będziemy niedzielę Dobrego Pasterza. Będziemy modlić się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, a także za przygotowujących się do kapłaństwa.

7. Ze względu na pandemię i stając przed wielką niewiadomą najbliższych dni, tygodni i miesięcy z przykrością informujemy, że uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii nie odbędzie się w wyznaczonym terminie 31 maja br. Nowe decyzje dotyczące przygotowania i zorganizowania uroczystości zostaną podjęte, kiedy będzie możliwość przygotowania i przeprowadzenia jej w bezpieczny sposób. Być może termin ten zostanie przeniesiony na przyszły rok. Wówczas uroczystość I Komunii św. przeżywałyby dzieci klas IV i III. Bardzo prosimy wszystkich rodziców o wyrozumiałość i przyjęcie tej trudnej decyzji.

8. Jednocześnie podjęliśmy decyzję, aby odwołać parafialny wyjazd z dziećmi i młodzieżą w góry do Grywałdu. Osoby, które dokonały częściowej wpłaty, mogą ją otrzymać, kontaktując się indywidualnie z ks. Bartoszem.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii śp. Fabiana Bulińskiego i śp. Helenę Podlasińską. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu w naszych modlitwach.

10. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Mariusz Wojciech Wilkosz, st. wolnego, Toruń

Kaja Ciszewska, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska / zap. II