1. Liturgia Słowa ukazuje nam apostolską działalność ewangelizacyjną, której zadaniem jest zarówno głoszenie Dobrej Nowiny o zbawieniu, jak i ukazanie przykazania miłości jako drogi do jej osiągnięcia.

2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, podczas których modlimy się o dobre urodzaje, a także w intencji narodów głodujących.

3. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, przygotowującą nas do jej świętowania.

4. Za tydzień, w niedzielę, obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

5. Jutro setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Jak najlepiej przeżyjmy to wydarzenie poprzez wspólną modlitwę, a także rozważanie Jego nauczania. Jednocześnie serdecznie zapraszamy do obejrzenia uroczystości z tej okazji, którą przygotowała społeczność naszej Szkoły, przy udziale OSP Dąbrowa Chełmińska i oraz wielu osób, które podzieliły się swoimi talentami, pomysłami i czasem. Materiał filmowy jest dostępny na stronie internetowej naszej Parafii, Szkoły oraz Gminy.

7. Urząd Gminy Dąbrowa Chełmińska zaprasza do udziału w Konkursie z okazji obchodów urodzin naszego Rodaka na ekspozycję dekoracji okna. Szczegóły na stronie internetowej naszej Gminy.

8. Podajemy na naszej stronie internetowej informacje nt. obchodów urodzin św. Jana Pawła II w województwie Kujawsko-Pomorskim oraz o emisji programów z tej okazji w środkach przekazu.

9. Według aktualnych zarządzeń dopuszczalna ilość uczestników na Mszy św. w naszych kościołach wynosi – w Boluminku 45 osób, a w Dąbrowie 38.

10. Przypominamy, że w niedzielę o godz. 12.00 transmitujemy Mszę św. z kościoła z Boluminka.

11. W dniu 30 maja w katedrze toruńskiej odbędą się święcenia kapłańskie ośmiu kandydatów, a 6 czerwca święcenia diakonatu 4 kandydatów. Módlmy się w ich intencji oraz w intencji wszystkich przygotowujących się do kapłaństwa, a także o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

12. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 w nawiązaniu do wspomnienia św. Izydora, patrona rolników, nastąpi poświęcenie ziemi uprawnej. Modlić się będziemy w intencji rolników, szczególnie w sytuacji dokuczliwej suszy.

13. Zachęcamy do odprawiania przy naszych domowych ołtarzykach nabożeństw majowych.

14. Dziękujemy bardzo p. Ewie i Piotrowi Popławskim z Otowic za ofiarowane kwiaty dla kościoła w Boluminku. Serdeczne Bóg zapłać.