1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przypada czterdziestego dnia po Zmartwychwstaniu Pańskim (w czwartek). Zgodnie jednak z dekretem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z 2003 r. jest odprawiana w najbliższą niedzielę, czyli w siódmą niedzielę wielkanocną.

2. Dzisiaj po sumie zdejmuje się z krzyża czerwoną stułę i chowa się figurę Chrystusa zmartwychwstałego.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Filipa Nereusza; w piątek – św. Urszulę Leduchowską.

4. Poprzez odprawianie nowenny do Ducha Świętego trwamy w przygotowaniach do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy obchodzić w najbliższą niedzielę.

5. Uroczystość I Komunii św. przewidujemy w niezobowiązującym terminie na 4 października, uwzględniając terminy sąsiednich parafii.

6. Bierzmowanie w naszej parafii przewidziane jest na 21 września, o ile warunki na to pozwolą.

7. W uroczystość Bożego Ciała nie można urządzać procesji. Jednakże przygotujemy tradycyjnie cztery ołtarze, do których kapłan przyjedzie z Najświętszym Sakramentem i tam odbędzie się krótkie nabożeństwo eucharystyczne przy udziale niewielkiej liczny uczestników (około 30 osób).

8. Dzisiaj o godz. 12.00 odbędzie się transmisja Mszy św. z Boluminka przez internet.

9. Zachęcamy do odprawiania w naszych domach nabożeństw majowych.

10. Zostały podjęte dalsze prace w tworzeniu nowego cmentarza. Dziękujemy osobom, które zaangażowały w te działania: panom Zdzisławowi Bukowskiemu, Radosławowi Ciechackiemu, Mariuszowi Sikorskiemu, Józefowi Magdziarzowi, Józefowi Chruścielowi, Maciejowi Witkowskiemu, Edwardowi Mrugale, Markowi Gintrowi oraz Kubie Gintriowi - Serdeczne Bóg zapłać!

11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Jana Białobrzeskiego, śp. Leszka Czubra i śp. Bożenę Strelau. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.

12. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

- Mariusz Wojciech Wilkosz, st. wolnego, Toruń

Kaja Ciszewska, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska / zapowiedzi II