Ogłoszenia parafialne na VII Niedzielę Wielkanocną

Niedziela, 24 Maj 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na VII Niedzielę Wielkanocną

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przypada czterdziestego dnia po Zmartwychwstaniu Pańskim (w czwartek). Zgodnie jednak z dekretem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z 2003 r. jest odprawiana w najbliższą niedzielę, czyli w siódmą niedzielę wielkanocną.

2. Dzisiaj po sumie zdejmuje się z krzyża czerwoną stułę i chowa się figurę Chrystusa zmartwychwstałego.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Filipa Nereusza; w piątek – św. Urszulę Leduchowską.

4. Poprzez odprawianie nowenny do Ducha Świętego trwamy w przygotowaniach do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy obchodzić w najbliższą niedzielę.

5. Uroczystość I Komunii św. przewidujemy w niezobowiązującym terminie na 4 października, uwzględniając terminy sąsiednich parafii.

6. Bierzmowanie w naszej parafii przewidziane jest na 21 września, o ile warunki na to pozwolą.

7. W uroczystość Bożego Ciała nie można urządzać procesji. Jednakże przygotujemy tradycyjnie cztery ołtarze, do których kapłan przyjedzie z Najświętszym Sakramentem i tam odbędzie się krótkie nabożeństwo eucharystyczne przy udziale niewielkiej liczny uczestników (około 30 osób).

8. Dzisiaj o godz. 12.00 odbędzie się transmisja Mszy św. z Boluminka przez internet.

9. Zachęcamy do odprawiania w naszych domach nabożeństw majowych.

10. Zostały podjęte dalsze prace w tworzeniu nowego cmentarza. Dziękujemy osobom, które zaangażowały w te działania: panom Zdzisławowi Bukowskiemu, Radosławowi Ciechackiemu, Mariuszowi Sikorskiemu, Józefowi Magdziarzowi, Józefowi Chruścielowi, Maciejowi Witkowskiemu, Edwardowi Mrugale, Markowi Gintrowi oraz Kubie Gintriowi - Serdeczne Bóg zapłać!

11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Jana Białobrzeskiego, śp. Leszka Czubra i śp. Bożenę Strelau. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.

12. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

- Mariusz Wojciech Wilkosz, st. wolnego, Toruń

Kaja Ciszewska, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska / zapowiedzi II