1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, popularnie nazwana Zielonymi Świątkami, obchodzona pięćdziesiątego dnia po Zmartwychwstaniu, upamiętnia wydarzenia napełnienia Apostołów mocą Ducha Świętego. Otrzymali oni Ducha Świętego po to, aby mogli mężnie wyznawać swoją wiarę, broniąc jej i według niej żyć. Konsekwencją tego wydarzenia dla Apostołów było udzielenie im władzy odpuszczania grzechów.

2. Jutro drugi dzień uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w którym przeżywamy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Uroczystość ta kończy okres wielkanocny i powracamy do okresu zwykłego „w ciągu roku”.

3. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Najświętszej.

4. W czwartek przeżywać będziemy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a ponadto pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych.

7. W uroczystość Bożego Ciała nie odbędzie się procesja jak co roku. Jednak zapraszamy do przygotowania tradycyjnych czterech ołtarzy, do których kapłan przyjedzie z Najświętszym Sakramentem i tam odbędzie się krótkie nabożeństwo eucharystyczne przy udziale niewielkiej liczby uczestników.

8. Dzisiaj o godz. 12.00 odbędzie się transmisja Mszy św. z Boluminka przez Internet.

9. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy w przyszłą niedzielę, 7 czerwca na godz. 12.00 na Mszę św. i spotkanie organizacyjne.

11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Krystynę Pobudkiewicz. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.

12. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

 

- Piotr Teśka, st. wolnego, Unisław

Dominika Adamska, st. wolnego, Boluminek / zapowiedzi II

 

- Damian Mroziński, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska

Krystyna Mielcarska, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska / zapowiedzi II

 

- Krzysztof Dudek, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska

Monika Kończewska, st. wolnego, Gzin / zapowiedzi I