1. Dzisiejsza uroczystość jest swoistym usystematyzowaniem głoszonych przez Apostołów prawd wiary. Przypomnieniem, że przedmiotem naszej wiary jest Jeden Bóg w trzech osobach: Boga Ojca, Syna Bożego i Ducha Świętego.

2. W tym tygodniu, w czwartek 11 czerwca, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, popularnie zwana Bożym Ciałem. Msze św. zostaną odprawione o godz. 7.00 w Dąbrowie i o godz. 8.00 w Boluminku. Główna Msza św. o godz. 10.00 w Boluminku. Procesji eucharystycznej nie będzie. Będą krótkie nabożeństwa przy tradycyjnych czterech ołtarzach z udziałem najbliższych mieszkańców. Kapłani przyjadą do ołtarzy z Najświętszym Sakramentem.

3. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków tylko przy trzecim ołtarzu, przy remizie w Dąbrowie. Spotkanie w poniedziałek o godz. 17.00 przy kościele w Dąbrowie. Serdecznie zapraszamy.

4. Ponadto w tym tygodniu: w poniedziałek- wspomnienie św. Jadwigi Królowej, w środę – wspomnienie bł. Bogumiła, w sobotę – wspomnienie św. Antoniego Padewskiego.

5. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy dzisiaj na godz. 12.00 na Mszę św. i spotkanie organizacyjne.

6. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

- Krzysztof Dudek, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska

Monika Kończewska, st. wolnego, Gzin / zapowiedzi II