Ogłoszenia parafialne na uroczystość Trójcy Najświętszej

Niedziela, 07 Czerwiec 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na uroczystość Trójcy Najświętszej

1. Dzisiejsza uroczystość jest swoistym usystematyzowaniem głoszonych przez Apostołów prawd wiary. Przypomnieniem, że przedmiotem naszej wiary jest Jeden Bóg w trzech osobach: Boga Ojca, Syna Bożego i Ducha Świętego.

2. W tym tygodniu, w czwartek 11 czerwca, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, popularnie zwana Bożym Ciałem. Msze św. zostaną odprawione o godz. 7.00 w Dąbrowie i o godz. 8.00 w Boluminku. Główna Msza św. o godz. 10.00 w Boluminku. Procesji eucharystycznej nie będzie. Będą krótkie nabożeństwa przy tradycyjnych czterech ołtarzach z udziałem najbliższych mieszkańców. Kapłani przyjadą do ołtarzy z Najświętszym Sakramentem.

3. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków tylko przy trzecim ołtarzu, przy remizie w Dąbrowie. Spotkanie w poniedziałek o godz. 17.00 przy kościele w Dąbrowie. Serdecznie zapraszamy.

4. Ponadto w tym tygodniu: w poniedziałek- wspomnienie św. Jadwigi Królowej, w środę – wspomnienie bł. Bogumiła, w sobotę – wspomnienie św. Antoniego Padewskiego.

5. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy dzisiaj na godz. 12.00 na Mszę św. i spotkanie organizacyjne.

6. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

- Krzysztof Dudek, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska

Monika Kończewska, st. wolnego, Gzin / zapowiedzi II