1. Dzisiejsza liturgia słowa jest pod urokiem rozesłania Apostołów, którzy mają iść i głosić nadchodzące Królestwo Boże. Głoszoną przez siebie rzeczywistość mają popierać: uzdrawianiem chorych, wskrzeszeniem umarłych, oczyszczaniem trędowatych i wypędzaniem złych duchów.

2. W piątek, po zakończeniu oktawy Bożego Ciała, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W czasie oktawy nabożeństwa eucharystyczne po Mszy św. o godz. 19.00 w Boluminku.

3. W tym tygodniu: w środę – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, a w sobotę – Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

4. Po potkaniu z rodzicami ustaliliśmy, że pierwsza uroczystość I Komunii św. odbędzie się w sobotę, 27 czerwca o godz. 10.00, a po południu o godz. 15.00 nabożeństwo eucharystyczne z rozdaniem pamiątek i możliwością zrobienia zdjęć. Druga uroczystość I Komunii św. następnej grupy dzieci będzie miała miejsce w sobotę 11 lipca o godz. 10.00. Również po południu o godz. 14.00 nabożeństwo eucharystyczne.

5. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 w Boluminku.

6. We wtorek, 16 czerwca, Apel Jasnogórski w Dąbrowie o godz. 21.00.

7. Sytuacja epidemiczna w naszym kraju pozwoliła na zniesienie przez władze świeckie limitu uczestników zgromadzeń religijnych w miejscach kultu, co pozwala na udział w liturgii wszystkim chętnym wiernym. Przypominamy także, że wszystkich obecnych
na Mszach św. i nabożeństwach, po za kapłanami, obowiązuje w kościele zachowanie dystansu i zasłanianie nosa oraz ust.

7. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

- Konrad Wierzbicki, st. wolnego, Świecie

Agata Gwizdała, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska / zapowiedzi I