1. W dzisiejszej ewangelii Chrystus stawia nam pytanie: Czy przyznamy się do Niego przed ludźmi? Jeśli tak, to również i On się przyzna do nas przed swoim Ojcem, obdarzając nas miłosierdziem. Ale jeśli nie przyznamy się do Niego przed ludźmi, to tym samym pozbawimy się szansy na miłosierdzie Boże.

2. Niewątpliwie człowiekiem, który przyznał się do Chrystusa i żył według Bożego prawa był św. Jan Chrzciciel, którego uroczystość Narodzenia będziemy obchodzić 24 czerwca.

3. W sobotę, 27 czerwca, przeżywać będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy, głównej patronki naszej diecezji.

4. Również w sobotę przeżywać będziemy w naszej parafii uroczystość I Komunii św. małej grupki dzieci o godz. 10.00. Dzieci gromadzą się o godz. 9.45 przed kościołem pod krzyżem misyjnym.

5. W piątek o godz. 18.00 spowiedź św. dzieci oraz dorosłych.

6. W poniedziałek, wtorek i środę wszystkie dzieci gromadzą się na próbie o godz. 18.00 w Boluminku. W czwartek o godz. 16.00 rodzice przygotowują naszą świątynię na tą uroczystość przez sprzątanie i dekorowanie, a także obejście kościoła.

7. Druga grupa przeżywać będzie uroczystość I Komunii św. 11 lipca, w sobotę, również o godz. 10.00.

8. W sobotę, 27 czerwca o godz. 9.30 przy dawnym posterunku policji odbiór zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Szczegóły na stronie parafii.

9. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

- Konrad Wierzbicki, st. wolnego, Świecie Agata Gwizdała, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska / zapowiedzi II

- Michał Pomykała, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska Dorota Bukowska, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska / zapowiedzi I

- Łukasz Knapiński, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska Sandra Brodzik, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska / zapowiedzi I