1. Dzięki męce, śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa stajemy się Jego uczniami. A przez przyjęcie chrztu stajemy się nowymi ludźmi – świadkami Chrystusa. Świadectwo to wymaga od nas jednak nie tylko teoretycznej wiedzy, ale przede wszystkim życia jako uczeń Chrystusa. Wtedy bowiem do nas będą odnosiły się słowa Chrystusa: „Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje”.

2. Jutro uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, w czasie której modlimy się w sposób szczególny w intencji całego Kościoła, a szczególnie Biskupa Rzymu, papieża Franciszka.

3. W nadchodzącym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca wraz z odpowiednimi nabożeństwami. Jeszcze w tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych.

4. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za piękne przygotowanie naszej świątyni przez porządkowanie, dekorowanie, za piękne kwiaty, za prace w obejściu kościoła i na parkingu – Serdeczne Bóg zapłać!

5. Dzieci, które przystąpiły do I Komunii św. uczestniczą we Mszy św. o godz. 19.00 w Boluminku w ramach tzw. Białego tygodnia.

6. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. w drugiej grupie przychodzą na spotkania codziennie na godz. 18.00 w Boluminku.

7. Zakończył się ten nietypowy rok szkolny. Dziękujemy bardzo nauczycielom i wychowawcom za wielki trud nauczania i wychowania. Dzieciom życzymy udanych i miłych wakacji. Szczęść Boże!

8. Rozpoczyna się czas wakacji, pamiętajmy, aby nie dyspensować się od niedzielnej Mszy św. mimo panującej, wirusowej sytuacji, a podziwiając Boga w otaczającej nas rzeczywistości nie unikajmy spotkania z Chrystusem w Eucharystii. Pamiętajmy też w tym czasie o stosownym stroju, gdy wchodzimy do miejsc sakralnych.

9. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

- Michał Pomykała, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska

Dorota Bukowska, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska / zapowiedzi II

- Łukasz Knapiński, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska

Sandra Brodzik, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska / zapowiedzi II