1. Czas wakacji to okres, w którym podejmujemy różnego rodzaju poszukiwania, poczynając od ciekawych miejsc, poprzez ciekawych ludzi, ale znaleźć chcemy prawdziwy skarb. Do takiego działania zachęca nas również i dzisiejsza liturgia słowa.

2. Z nauki katechizmu wiemy, że tym najważniejszym przykazaniem i największym skarbem jest objawiona nam przez Chrystusa miłość do Boga i człowieka.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. Martę, w piątek – św. Ignacego Loyolę; w sobotę – św. Alfonsa Marię Liguoriego. Dzisiaj wspomnienie św. Anny i św. Joachima, rodziców NMP.

4. W tym tygodniu przypada również pierwsza sobota miesiąca, zechciejmy w tym dniu uczestniczyć w nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi. Tego dnia ks. Wikariusz odwiedzi swoich chorych, natomiast ks. Proboszcz, przebywający na urlopie, w następną sobotę, 8 sierpnia.

5. Rozpoczęliśmy prace remontowo-budowlane: w Boluminku wymianę betonowego chodnika wokół kościoła na kostkę granitową, a w Dąbrowie położenie dachówki na kościele. Jesteśmy wdzięczni za składane ofiary, szczególnie na kolektę specjalną i indywidualnie.

6. Bardzo serdecznie dziękujemy za bardzo za aktywne zaangażowanie się w te prace p. Zdzisławowi Bukowskiemu – serdeczne Bóg zapłać! Dziękujemy także p. Ryszardowi Kaczorowi i Wojciechowi Człapie – serdeczne Bóg zapłać!

7. Z okazji wspomnienia Patrona Kierowców i Podróżnych, św. Krzysztofa, w Kościele w Polsce, w dniach 19-26 lipca br. jest obchodzony po raz kolejny Tydzień św. Krzysztofa. Dzisiaj po Mszach św. odmówimy modlitwy w intencji kierowców i podróżujących, a także nastąpi poświęcenie pojazdów. Ofiary złożone z tej okazji przeznaczone zostaną na pomoc polskim misjonarzom i misjonarkom. Za złożone ofiary składamy podziękowanie – serdeczne Bóg zapłać!

8. W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowania dystansu społecznego z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult.

9. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

 

Tomasz Melcer, st. wolnego, Siemoń

Natalia Kuligowska, st. wolnego, Bolumin / zapowiedzi II

 

Mariusz Regent, st. wolnego, Grudziądz

Dorota Raczkowska, st. wolnego, Grudziądz / zapowiedzi I