1. Dzisiejsza liturgia słowa Bożego przypomina nam, że nagrodę za wykonaną pracę w życiu doczesnym daje nam Bóg. Nie do nas jednak należy ocena pracy naszej i naszych bliskich. To Bóg ją ocenia i wyznacza nagrodę. Czy podejmując rozmaite działania w swoim życiu, podejmujemy je po to, aby Bogu się podobały?

2. Jutro przeżywamy w naszej parafii uroczystość udzielenia sakramentu bierzmowania – w Boluminku o godz. 18.00. Szafarzem sakramentu będzie Ks. Bp. Józef Szamocki. Serdecznie prosimy o modlitwę w intencji młodzieży przyjmującej ten sakrament, aby umiała nawiązać współpracę z darami Ducha świętego do mężnego wyznawania wiary i postępowania według jej zasad. Zachęcamy do nabycia pamiątki bierzmowania w postaci książeczki w cenie 20 zł., wyłożonej na stoliku pod chórem. Może to być upominek na przykład od świadka bierzmowania.

3. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: w poniedziałek – święto Mateusza Apostoła i Ewangelisty; w środę – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny Kapłana.

4. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na kolektę specjalną. Serdeczne Bóg zapłać! Dzisiaj kolekta na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na działalność Caritas.

5. Informujemy, że spotkanie z rodzicami dzieci klas III, które pragną przystąpić w przyszłym roku do I Komunii św. odbędzie się w niedzielę, 4 października, po Mszy św. o godz. 12.00 w Boluminku. Natomiast spotkanie z młodzieżą klas I Szkoły Ponadpodstawowej i starszych, pragnących przyjąć sakrament bierzmowania, będzie miało miejsce w niedzielę, 11 października, także po Mszy św. o godz. 12. 00 w Boluminku.

6. Gościmy dzisiaj w naszej parafii pana Sławomira Wiśniewskiego, organistę z Gdyni, który ubogacał liturgię Mszy świętych swoim śpiewem i muzyką. Po Mszy św. będzie można wysłuchać krótkiego koncertu piosenki religijnej oraz nabyć płyty.

7. Sakramentalny związek małżeński maja zamiar zawrzeć:

Wojciech Wójcik, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska

Dorota Ińska, st. wolnego, Bydgoszcz / Zapowiedzi I

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii śp. Teofila Kamińskiego, naszego organistę. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.