Ogłoszenia parafialne na XXVIII Niedzielę zwykłą

Niedziela, 11 Październik 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na XXVIII Niedzielę zwykłą

1. Uczta jest najczęściej używanym obrazem biblijnym dla przedstawienia chwały zbawionych. Przez sakrament chrztu wszyscy jesteśmy na nią powołani, jednak nie wszyscy to powołanie przyjmują i według niego żyją, dlatego pojawia się pytanie: „jakże tu wszedłeś nie mając stroju weselnego?” My zaś, dzisiejsi słuchacze słowa Bożego, zadajmy sobie pytanie: czy naszym życiem potwierdzamy swoje zaproszenie na ucztę zbawionych?

2. Dziś obchodzimy kolejny Dzień Papieski, podejmując rozważanie nauki papieskiej i wsparcie funduszu stypendialnego prowadzonego przez Fundację Nowego Tysiąclecia im. Jana Pawła II. Z tej okazji można też nabyć albumy o papieżu Janie Pawle II wyłożone na stoliku pod chórem.

3. Wspominając kolejną rocznicę objawień fatimskich, pamiętajmy, że Najświętsza Maryja Panna przekazała człowiekowi swoją pomoc do osiągnięcia zbawienia. Pomocą tą jest różaniec. Zachęcamy, aby każdego dnia odmawiać tę modlitwę, albo wspólnotowo w naszych kościołach, albo indywidualnie w naszych domach. Jest możliwość nabycia dla naszych domów obrazu Matki Bożej Częstochowskiej wyłożonego pod chórem.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – bł. Honorata Koźmińskiego; w czwartek – św. Teresę od Jezusa; w piątek – św. Jadwigę Śląską; w sobotę – św. Ignacego Antiocheńskiego.

5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 w Boluminku spotkanie z młodzieżą klas I szkół ponadpodstawowych i starszą, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Po Mszach św. można odbierać w zakrystii zdjęcia z tegorocznego bierzmowania – cena kompletu 10 zł.

6. W piątek zapraszamy na Apel Jasnogórski do Dąbrowy na godz. 21.00.

7. Dzisiaj kolekta specjalna, a w przyszłą niedzielę na misje święte.

8. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Dawid Baranowski, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska

Monika Wiwatowska, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska / zapowiedzi II