Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Wszystkich Świętych

Niedziela, 01 Listopad 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Wszystkich Świętych

1. Uroczystość dzisiejsza przypomina nam, że wśród nas żyli, żyją i będą żyli święci. Zarówno ci ogłoszeni przez Kościół, jak i ci, którzy zapewne nie będą nigdy ogłoszeni, ale za swoje życie w wierności Bogu zostali nagrodzeni chwałą zbawionych. Uroczystość dzisiejsza domaga się od nas zarówno uczestnictwa we Mszy świętej, jak i nawiedzenia cmentarza. W tym roku uczynimy to w warunkach wyjątkowych. Dzisiaj i jutro na sposób duchowy (z racji wprowadzonych obostrzeń, cmentarze dzisiaj i jutro są zamknięte), natomiast w kolejne dni rozkładając odwiedziny grobów naszych bliskich w czasie, na całą oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.

2. Z uroczystością i jej oktawą związany jest odpust, który można zyskać przez: pobożne nawiedzenie cmentarza, modlitwę za zmarłych i przyjęcie Komunii św. W tym roku, z racji pandemii, Ojciec Święty Franciszek wystosował dekret, którym przedłuża korzystanie
z tego odpustu na cały miesiąc listopad.

3. Jutro wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny – 2 listopada, w którym Kościół przypomina nam, że mamy obowiązek modlitwy za wszystkich zmarłych, szczególnie swoich najbliższych. Uczynimy to również przez wspomnienie zmarłych
w tzw. wypominkach, zamawiane Msze św., a także przez odmawianie różańca czy innych modlitw. Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00 w Boluminku, 2 listopada w Dzień Zaduszny.

4. W ostatnim czasie odeszła do Pana śp. Wiesława Kubicka. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu w naszych modlitwach.

5. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Radosław Szczęsny, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska

Monika Ginter, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska / zapowiedzi II