1. Chrystus przedstawia nam opowieść o pannach roztropnych i nieroztropnych, która zwraca naszą uwagę, że na spotkanie z Chrystusem trzeba być przygotowanym. Realizując nasze życie potrzeba, abyśmy zadali sobie pytanie: Czy jesteśmy gotowi stanąć przed Bogiem i zdać sprawę z naszego życia.

2. Dzisiejsza ewangelia jest też dobrą okazją do tego, aby zatroszczyć się o naszych domowników, zwłaszcza tych starszych i chorych, wspierając ich naszą modlitwą, obecnością, a w razie potrzeby posługa sakramentalną kapłana.

3. W liturgii wspominamy w tym tygodniu: w poniedziałek – rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; we wtorek – św. Leona Wielkiego; w środę – św. Marcina z Tours.

4. W środę, 11 listopada przeżywać będziemy również naszą bardzo ważną uroczystość patriotyczną – Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości – o godz. 10.30 zostanie doprawiona Msza św. w Dąbrowie w intencji naszej Ojczyzny, a także w intencji poległych i pomordowanych dla naszej wolności.

5. Zgodnie z obecnie obwiązującymi obostrzenia (1 osoba na 15m2) w naszych świątyniach, w Mszach św. i nabożeństwach może uczestniczyć: w Boluminku 20 osób, a w Dąbrowie 15 osób. Jednocześnie przypominamy o zasłanianiu ust i nosa.

6. W ostatnim czasie odeszli do Pana śp. Dorota Kinga Fiałkowska, śp. Henryka Gandziarowska, śp. Sabina Brążkiewicz, śp. Jadwiga Czuba i śp. Aleksander Krause. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu w naszych modlitwach.