1. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, w ciągu którego będziemy przeżywać wydarzenia zbawcze Jezusa Chrystusa. W liturgii niedzielnej korzystać będziemy ze słowa Bożego przepisanego na rok B, a w tygodniu na rok I. W tym roku liturgicznym będziemy rozważali temat: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”, w ramach którego będziemy mówili o sprawowaniu Mszy Świętej, przyświecać nam będzie motto: „ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie”.

2. Przypomnijmy, że rozpoczynający się okres Adwentu jest czasem przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, podczas którego czcimy pierwsze przyjście Chrystusa między ludzi, a także który, kieruje naszą uwagę na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. Z tych dwóch powodów kres Adwentu przedstawia się jako czas świętego i radosnego oczekiwania.

3. Z okresem Adwentu związane są msze roratnie - w naszej parafii odprawiane codziennie w dni powszednie o godz. 16.00 w Boluminku i o godz. 17.30 w Dąbrowie.

4. W liturgii wspominamy w tym tygodniu: w poniedziałek – św. Andrzeja; w czwartek – św. Franciszka Ksawerego; w piątek – św. Jana Damasceńskiego, a także św. Barbarę, patronkę górników. W tym tygodniu przypadają także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca wraz z odpowiednimi nabożeństwami. Z racji panującej pandemii nie będzie odwiedzin chorych. Wyjątkiem są tylko sytuacje zagrożenia życia osoby chorej - na wezwanie rodziny.

5. Dzisiaj w naszej parafii odpust ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Boluminku, suma odpustowa o godz. 12.00. Będzie również transmitowana przez Internet.

6. Jeszcze do przyszłej niedzieli można zgłaszać wypominki.

7. Składamy serdeczne podziękowania p. Milenie Holc z d. Naklickiej za przygotowanie pięknych wieńców adwentowych do naszych świątyń. Serdeczne Bóg zapłać.

8. Dziękujemy bardzo także p. Adamowi Wołochowi za położenie przez jego firmę blachy na dachu altany przy plebanii. Serdeczne Bóg zapłać.