1. Zapraszamy na msze roratnie, w czasie których razem z Najświętszą Maryją Panną oczekujemy na narodzenie Jezusa Chrystusa.

2. Jako nasze przygotowanie do Świąt prosimy skorzystać ze spowiedzi św. codziennie przed Roratami lub w niedzielę z okazji Mszy świętych.

3. W tym tygodniu w poniedziałek liturgii wspominać będziemy św. Jana od Krzyża.

4. Wszyscy zadawaliśmy sobie pytanie jak w obecnej sytuacji wyglądać będzie kolęda, czyli odwiedziny duszpasterskie. Według zaleceń Ks. Biskupa kapłani odwiedzają rodziny tylko na konkretne zaproszenie. Dlatego bardzo prosimy od dzisiaj takie zaproszenia składać w zakrystii lub telefonicznie. Numer do ks. Proboszcza 52/3816222. W Święta podamy dokładne terminy odwiedzin. Jednakże główną formą modlitwy o błogosławieństwo Boże dla rodziny na następny rok będzie Msza św. w godzinach wieczornych i specjalne nabożeństwo z błogosławieństwem kolędowym. Na Msze św. przychodzić będziemy odcinkami kolędowymi, które też podamy w najbliższym czasie lub w Święta. Z tej okazji będzie można składać ofiary na cele remontowo-budowlane i podejmowane inwestycje w naszej parafii. Jest nam wszystkim przykro z powodu niemożliwości indywidualnego spotkania w każdym domu, wspólnej modlitwy i rozmowy. Taka jest sytuacja i musimy się z tym pogodzić; jednocześnie zachęcamy wszystkich do modlitwy o ustanie pandemii i prosimy o stosowanie się do wszelkich zaleceń w celu jej opanowania. A więc prosimy o zasłanianie ust i nosa przebywając w naszych świątyniach w których podczas nabożeństw i Mszy św. może przebywać: w Dąbrowie 15 osób, a w Boluminku 20 osób.

5. Podajemy punkty nabycia opłatków wigilijnych:

- w Dąbrowie w sklepach; p. Kołodziej przy blokach, p. Kubas-Fałczyk oraz p. Mileny Holc przy poczcie,

- w Wałdowie w sklepie p. Natalii Wieczorek oraz na ul. Osiedlowej,

- w Dąbrowie Wybudowania i Otowicach w sklepie p. Barbary Ginter,

- w Boluminie u p. Danuty Sypniewskiwj,

- w Gierkowie u p. Polakowskich,

- w Janowie w sklepie p. Danuty Szwarackiej,

- Boluminek odbiera w kościele.

Oprócz tych miejsc można też nabyć opłatek w zakrystii naszych kościołów.

6. W środę zapraszamy na Apel Jasnogórski do Dąbrowy na godz. 21.00

7. Bardzo serdecznie dziękujemy za wywiezienie śmieci kompostowych z cmentarza p. Zdzisławowi Bukowskiemu, p. Markowi Gintrowi, p. Dariuszowi Paziewskiemu i p. Zbigniewowi Hill. Serdeczne Bóg zapłać. Jednocześnie ponawiamy prośbę o skrupulatne segregowanie śmieci przy składaniu ich na śmietnik na cmentarzu.