1. Dzisiejsze święto uobecnia wydarzenia zbawcze, które dokonały się nad Jordanem, a jednocześnie przypomina nam nasz chrzest, czyli to wydarzenie, które rozpoczęło dzieło zbawcze w naszym życiu. Polećmy dzisiaj w naszych modlitwach naszych rodziców, rodziców chrzestnych i kapłana, którzy nam tego sakramentu udzielił.

2. Serdecznie zapraszamy na Apel Jasnogórski w sobotę, 16 stycznia, na godz. 21.00 w Dąbrowie.

3. Przeżywamy nietypowy w tym roku czas tzw. kolęd. Dzisiaj zapraszamy do kościoła w Dąbrowie na godz. 16.00 mieszkańców z ul. Strażackiej, ul. Modrakowej, ul. Rzemieślniczej l. str. - od p. Krzemińskich do p. Frukacz i ul. Cichej. Natomiast na 17.30 mieszkańców z ulicy Młyńskiej, ul. Rzemieślniczej pr. str. i ul. Wyzwolenia.

W poniedziałek, 11 stycznia, zapraszamy na Mszę św. z błogosławieństwem kolędowym mieszkańców Dąbrowy z ul. Pogodnej, ul. Toruńskiej, ul. Spokojnej i ul. Brzozowej.

Dziękujemy bardzo serdecznie za ofiary składane z okazji tych Mszy św. Serdeczne Bóg zapłać!

4. W przyszłą niedzielę podamy tradycyjne sprawozdanie duszpasterskie naszej parafii z minionego roku.

5. Liturgicznie zakończyliśmy okres Bożego Narodzenia i czas po Uroczystości Objawienia Pańskiego. Jednakże w naszej polskiej tradycji pozostajemy jeszcze w nastroju bożonarodzeniowym do Uroczystości Matki Bożej Gromnicznej do 2 lutego zachowując wystrój świąteczny w naszych kościołach – choinki, żłóbek oraz śpiewanie kolęd.

6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii śp. Marka Misia, śp. Stanisława Deronia i śp. Annę Zdrojewską.