1. Dzisiejsza ewangelia przedstawia nam Jezusa nauczającego w Kafarnaum. My również wysłuchaliśmy Jego słowa; chciejmy je rozważyć w swoim sercu, a przede wszystkim realizować w swoim życiu.

2. W tym tygodniu – we wtorek, 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu oprócz Mszy św. popołudniowych będzie Msza św. o godz. 9.00 w Boluminku. Od tego święta kończy się czas nastroju świąt Bożego Narodzenia w naszej polskiej tradycji. Uobecniamy w tym dniu wydarzenia związane z przyniesieniem do świątyni jerozolimskiej Dzieciątka Jezus i ofiarowania Go Bogu. Tradycyjnie przychodzimy na Mszę św. z gromnicami, które będą w czasie liturgii poświęcone. W tradycji polskiej wierni po powrocie do domu z Kościoła, kopcącą świecą wykonywali krzyż na belce stropowej, a od zapalonej w kościele świecy rozniecali ogień w kuchni i zapalano również tą świecą lamkę lub świecę przed obrazem wiszącym na ścianie. Z tym świętem związany jest dzień życia konsekrowanego. W tym dniu przeprowadzona będzie zbiórka do puszek dla klasztoru Sióstr Karmelitanek w Łasinie.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy również: w środę – św. Błażeja z błogosławieństwem chroniącym przed chorobami gardła; w piątek – św. Agatę; w sobotę św. Pawła Miki i Towarzyszy.

4. Przeżywać będziemy także pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca wraz z odpowiednimi nabożeństwami. Jeszcze w tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych.

5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii: śp. Zbigniewa Sadowskiego,
śp. Andrzeja Majcherka, śp. Zenona Halapacz, śp. Franciszkę Radzińską. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.

6. Przeżywamy „Dzień Solidarności z Chorwacją” w związku z najsilniejszym trzęsieniem ziemi od 140 lat. Straty są ogromne. Przeprowadzona będzie zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym,