1. Dzisiejsza liturgia słowa przypomniała nam, że są choroby utrudniające bliskość z Bogiem – te związane są z naszym duchem i ciałem. Lekarzem, który może nas z nich uzdrowić, jest Jezus Chrystus, lekarz ciał i dusz ludzkich.

2. Pomocą dla nas w tym uzdrowieniu jest okres Wielkiego Postu, w którym przez praktyki wielkopostne: modlitwę, post i jałmużnę możemy wyjść z naszej choroby.

3. Zbliża się okres Wielkiego Postu. Dziś, jutro i pojutrze będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszach św. oraz nabożeństwo i adoracja. W środę rozpoczyna się Wielki Post. Oprócz Mszy św. popołudniowych, będzie Msza św. o godz. 9.00 w Boluminku. W trakcie Mszy św. nastąpi błogosławieństwo popiołu i posypanie pokutne. W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły, a więc jakościowy i ilościowy. Jakościowy, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i ilościowy, czyli dwa posiłki skromne i jeden do syta.

4. W I Niedzielę Wielkiego Postu, 21 lutego, w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. W tym roku będą w niedzielę i w poniedziałek, wtorek i środę – w Boluminku o godz. 16.00 i w Dąbrowie o godz. 17.30. Z okazji tych Mszy św. będzie okazja do spowiedzi św., do której serdecznie zachęcamy. Przed Mszami św. w najbliższe niedziele śpiewać będziemy Gorzkie Żale. W piątki w łączności z Mszą św. odbywać się będą nabożeństwa Drogi Krzyżowej i kazania pasyjne.

5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Skibę. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.

6. Zapraszamy na transmisje Mszy św. przez Internet z naszej parafii w Środę Popielcową o godz. 16.00, w I Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 12.00 oraz z naszych rekolekcji wielkopostnych w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 16.00. Serdecznie zachęcamy zarówno dorosłych, jak i młodzież do uczestnictwa we Mszach św. w naszych domach.

7. W najbliższy wtorek, 16 lutego, zapraszamy na Apel Jasnogórski do Dąbrowy
na godz. 21.00.