1. Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu wezwaniami: „Nawracajcie się”, „Wierzcie w Ewangelię”; to sugestie, którymi Kościół zachęca nas do zerwania z grzechem i pójścia za Chrystusem. Przemiana naszego serca pozwoli nam przemienić nasze życie i idąc śladami Chrystusa wołać razem z Nim: „Czas się wypełnił i bliskie jest Królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.

2. Pomocą w przemianie naszego serca są nabożeństwa pasyjne, a więc odprawiana w piątek Droga Krzyżowa – w naszej parafii w łączności z Mszą św. i kazaniem pasyjnym: w Boluminku o godz. 16.00, w Dąbrowie o godz. 17.30, a także w niedzielę przed Mszami św. – Gorzkie Żale.

3. Dzisiaj rozpoczęliśmy nasze wielkopostne rekolekcje, które prowadzi Ojciec salezjanin z Fordonu Artur Chejnowski. Trwać będą do środy. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z nauką rekolekcyjną w Boluminku o godz. 16.00; w Dąbrowie o godz. 17.30. Transmitowane będą Msze św. w niedzielę o godz. 12.00, a w pozostałe dni o godz.16.00. Zachęcamy do włączenia się w przeżywanie tych rekolekcyjnych przemyśleń oprócz obecności w kościele, także w naszych domach wraz z całą rodziną. Ojcu rekolekcjoniście życzymy szczególnego działania Ducha Świętego.

4. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na ewangelizacyjną działalność Zgromadzenia OO. Salezjanów.

5. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali: w poniedziałek – poświęcenie katedry św. Piotra w Rzymie, we wtorek – bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego, w środę – św. Polikarpa.