1. Przez trzynaście wieków naród wybrany w oparciu o Prawo Dziesięciu Przykazań przygotowywał się do zbawienia, ciągle jednak brakowało mu zrozumienia dla boskiego planu zbawienia człowieka. Niejednokrotnie odrzucał go wprost, jak to było widoczne wobec Jezusa. Dopiero mądrość oparta na miłości krzyża da człowiekowi zbawienie.

2. To co trudno zrozumieć w atmosferze sytości i życia opartego na rozluźnieniu moralnym, dużo łatwiej jest pojąć, gdy podejmujemy umartwienia postne; zechciejmy również w tym czasie gorliwiej podjąć te umartwienia.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Jana Bożego; w środę – św. Franciszkę Rzymiankę.

4. W przyszłą niedzielę kolekta na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu.

5. W środę, 10 marca, w godz. 9.00 – 10.00 nastąpi zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w punkcie zbiorczym w Dąbrowie przy dawnym posterunku policji na ul. Toruńskiej. Ideą zbiórki jest pomoc w realizacji większej ilości projektów misyjnych.

6. Zachęcamy do wcześniejszego przychodzenia na niedzielną Mszę św., aby móc uczestniczyć w nabożeństwie Gorzkich Żali. Kolekta na Drodze Krzyżowej przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego.

7. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Apolonię Lis, śp. Stanisława Kotarskiego, śp. Zofię Tomaszewską, śp. Irenę Osińską. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu w naszych modlitwach.