1. Egzekwowanie Prawa Dziesięciu Przykazań w czasach Chrystusa polegało na udowodnieniu, kto jest winny grzechu, a więc odrzucony przez Boga. Chrystus ukazuje, że przyszedł do tych, którzy się źle mają, aby pomóc im w osiągnięciu zbawienia, bo ono wynika z miłosierdzia Bożego, a nie z osobistych doskonałości.

2. W czasie Wielkiego Postu skorzystaliśmy już zapewne z miłosierdzia Bożego w sakramencie pokuty i pojednania. Zechciejmy zatroszczyć się również o naszych bliźnich, którzy w Bogu widzą jedynie surowego sędziego i ciągle boją się skorzystać z miłosierdzia Bożego.

3. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: w środę – wspomnienie św. Patryka;
w czwartek – wspomnienie św. Cyryla Jerozolimskiego; w piątek – uroczystość św. Józefa.

4. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna.

5. Cieszymy się, że zakończono remont dachu kościoła w Dąbrowie. Wkrótce kontynuowane będą prace związane z kładzeniem nowego chodnika wokół kościoła w Boluminku.

6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: śp. Annę Strzępek, śp. Zbigniewa Bajerskiego, śp. Mariana Krężel, śp. Bolesława Mrugałę. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu w naszych modlitwach.

7. We wtorek, 16 marca, Apel Jasnogórski w Dąbrowie o godz. 21.00. Serdecznie zapraszamy.