1. Dziś obchodzimy niedzielę Dobrego Pasterza, w którą modlimy się o dobre i święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

2. W naszej parafii w dzisiejszą niedzielę przeżywamy odpust ku czci św. Wojciecha. Suma odpustowa o godz. 12.00. Odprawi ją i kazanie na wszystkich Mszach św. wygłosi Ks. Sławomir Oder, który kilkanaście lat pracował w Watykanie i m. in. był postulatorem procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego św. Jana Pawła II. W związku z pandemią uroczystość odbędzie się bez udziału księży z dekanatu.

3. Polecajmy w naszych modlitwach szczególnie powołania z naszej parafii, modląc się w intencji przede wszystkim nowych powołań, a także alumnów naszego seminarium duchownego. Módlmy się również w intencji kapłanów pochodzących z naszej parafii i tych, którzy w niej pracowali i udzielali nam sakramentów. Polećmy miłosierdziu Bożemu kapłanów, którzy zmarli w ostatnim czasie, a więc ks. Franciszka Brzeskiego, ks. Ryszarda Grzeszczuka i niedawno pochowanego ks. Wacława Kalkowskiego.

4. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: w środę - święto św. Marka Apostoła; w czwartek – wspomnienie św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy; w sobotę – św. Józefa Rzemieślnika.

5. Rozpoczynamy w sobotę miesiąc maj, poświęcony w szczególny sposób Maryi, którą czcić będziemy w czasie specjalnych nabożeństw.

6. W nadchodzącym czasie odbywać się będzie przygotowanie dzieci do I Komunii św. W naszej parafii uroczystość tą przeżywać będziemy w czterech grupach: w sobotę 22 maja o godz. 10.00 i 12.00 oraz w niedzielę 23 maja o godz. 10.00 i 12.00. Również kilkoro dzieci przystąpi do I Komunii św. indywidualnie.

7. Dziękujemy bardzo p. Zdzisławowi Bukowskiemu za wywiezienie śmieci kompostowych z naszego cmentarza. Serdeczne Bóg zapłać!

8. Zachęcamy do zaopatrywania się w maseczki antywirusowe wyłożone na stoliku pod chórem oraz w płyn dezynfekcyjny, który rozlewamy w kruchcie. Również ten płyn będzie można nabyć w sklepie p. Stefana Kłody i p. Mileny Holc-Naklickiej przy poczcie.

9. Przypominamy, że biuro parafialne otwarte jest codziennie po Mszach św., a Msze św. są odprawiane: w Dąbrowie o godz. 17.30 i w Boluminku o godz. 19.00.

10. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. Ksiądz proboszcz swoich chorych odwiedzi w sobotę, 1 maja, a ks. Bartosz wyjątkowo w czwartek, 30 kwietnia, od godz. 14.00.

11. Sakramentalny związek małżeński maja zamiar zawrzeć;

Jakub Palpuchowski, st. wolnego, Ostromecko

Daria Ewa Woźniak, st. wolnego, Boluminek / zapowiedzi I.