1.Dziś słyszymy Chrystusową naukę o realizacji w codziennym życiu przykazania miłości, bo dopiero wtedy będziemy Chrystusowymi przyjaciółmi, czy więc nimi jesteśmy?

2. W poniedziałek, wtorek i środę nabożeństwa związane z Dniami Krzyżowymi, w czasie których modlimy się o dobre urodzaje i w intencji krajów głodujących.

3. W następną niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy ziemskie życie Jezusa Chrystusa. Po sumie zdejmuje się czerwoną stułę z krzyża procesyjnego i chowa figurę Zmartwychwstałego Chrystusa.

4. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: w środę – wspomnienie św. Pankracego Męczennika i św. Nereusza oraz Achillesa; w czwartek – Najświętszej Maryi Panny z Fatimy; w piątek – św. Macieja Apostoła.

5. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do I spowiedzi i I Komunii św. do kościoła w Boluminku na godz. 18.00 w następującym porządku:

- Grupa I i II poniedziałek;

- Grupa III i IV wtorek;

- Grupa I i II środa;

- Grupa III i IV czwartek.

6. Młodzież, pragnącą przyjąć sakrament bierzmowania z klas I Szkoły Ponadpodstawowej z naszej parafii, zapraszamy na spotkania, które zostały podzielone według porządku klas ósmych, do których uczniowie byli przypisani uczęszczając do Zespołu Szkół w Dąbrowie Chełmińskiej. Dlatego młodzież gromadzi się w kościele w Boluminku po Mszy św. o godz. 19.00 w następujące dni:

- klasa VIII a w poniedziałek;

- klasa VIII b we wtorek;

- klasa VIII c i pozostali w środę.

Bardzo prosimy uczniów o obecność na spotkaniach.

7. W przyszłą niedzielę Apel Jasnogórski o godz. 21.00 w Dąbrowie.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: śp. Stefana Muchewicza; śp. Gabrielę Morgut; śp. Janusza Chełmowskiego i śp. Ludwikę Ciechacką z Torunia. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.

9. Dzisiaj kolekta specjalna.

10. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć;

Daniel Kłoda – Wałdowo Królewskie

Katarzyna Krzysztoforska – Chełmno / zapowiedzi I