1. Dzisiejsza uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przypomina nam, że nasza ojczyzna jest w niebie. Pan Jezus po wypełnieniu zbawczego planu wraca do domu Ojca, wskazując nam drogę.

2. W sobotę wigilia Zesłania Ducha Świętego, przypominająca nam o modlitewnym czuwaniu Najświętszej Maryi Panny z Apostołami w Wieczerniku.

3. Natomiast w przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, popularnie zwana Zielonymi Świątkami.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: wtorek – św. Jana I, a także św. Stanisława Papczyńskiego; czwartek – św. Bernardyna ze Sieny; piątek – św. Krzysztofa Magellanesa i Towarzyszy; sobota – św. Ritę z Cascii.

5. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do I spowiedzi i I Komunii św. do kościoła w Boluminku na godz. 18.00 w następującym porządku:

- Grupa I w poniedziałek;

- Grupa II we wtorek;

- Grupa III w środa;

- Grupa IV czwartek.

Spowiedź św. w piątek o godz. 16.00 w Boluminku – grupa I i II wraz z rodzicami i pozostałymi chętnymi z rodziny; grupa III i IV o godz. 17.00 wraz z członkami rodzin.

6. W sobotę nie będzie Mszy św. w Dąbrowie.

7. Za tydzień w naszej parafii przeżywać będziemy Uroczystość I Komunii św. w czterech grupach. W sobotę, 22 maja, o godz. 10.00 i 12.00 oraz w niedzielę, 23 maja, o godz. 10.00 i 12.00. Dzieci gromadzą się przed krzyżem obok kościoła.

8. Dziękujemy bardzo za ofiary złożone w ubiegła niedzielę na kolektę specjalną – serdeczne Bóg zapłać!

9. Dzisiaj Apel Jasnogórski w Dąbrowie o godz. 21.00.

10. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

 

  1. Przemysław Niedbalski – Bolumin

Zuzanna Woss – Bydgoszcz / zapowiedzi I

 

  1. Daniel Kłoda – Wałdowo Królewskie

Katarzyna Krzysztoforska – Chełmno / zapowiedzi II

 

11. Kolejny raz apelujemy o segregowanie śmieci składanych na śmietniku na cmentarzu. Bardzo prosimy o nieskładanie śmieci do kontenera tylko do wyznaczonych segregatorów – plastik, szkło, sztuczne wieńce i kwiaty oraz śmieci kompostowe. Osobno wywożone są te pierwsze, a osobno kompostowe. Do kontenera składa już dokładnie posegregowane śmieci służba porządkowa cmentarza. Takie są surowe wymogi firmy wywozowej oraz za takim porządkiem przemawiają racje finansowe, żeby nie wywozić kontenerem zielska i ziemi. Koszt wywozu jednego kontenera wynosi 800 zł. Bardzo prosimy o uszanowanie takiego porządku!