1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres wielkanocny. W liturgii wracamy do okresu liturgicznego „w ciągu roku” inaczej zwykłego i zielonego koloru szat liturgicznych. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00 w Boluminku.

2. W naszej parafii przeżywamy uroczystość I Komunii św. wczoraj w dwóch grupach i dzisiaj o godz. 10.00 i 12.00. Jutro rozpoczynamy tzw. Biały Tydzień. W środę dzieci będą przeżywać dzień misyjny, w którym oprócz modlitwy złożą swoją ofiarę na cele misyjne. Dzieci I i II grupy przychodzą w szatkach na Mszę św. do Boluminka o godz. 18.00, a III i IV na 19.00 do piątku włącznie.

3. Następna niedziela to uroczystość Trójcy Najświętszej. Niedziela ta kończy okres spowiedzi wielkanocnej.

4. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać: w środę – wspomnienie św. Filipa Nereusza; w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej.

5. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

  1. Przemysław Niedbalski, st. wolnego, Bolumin                                                                               Zuzanna Woss – st. wolnego, Bydgoszcz / zapowiedzi II

 

  1. Adrian Penkala, st. wolnego, Pędzewo                                                                                 Paulina Biernat, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska / zapowiedzi I

 

6. Urząd Gminy w Dąbrowie Chełmińskiej przekazuje następujący komunikat:

Zapraszamy mieszkańców Gminy Dąbrowa Chełmińska do włączenia się w akcję zbiórki krwi „Szlakiem ośmiu kropel nadziei” – 109 przystanek, której organizatorami są Andrzej Kubiak, Prezes Fundacji oraz Radosław Ciechacki, Wójt Gminy Dąbrowa Chełmińska. Specjalny autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, w którym można honorowo oddawać ten drogocenny lek, czekać będzie w niedzielę 30 maja br. w godz. 9.00-14.00 przy Remizie OSP w Czarżu, ul. Chełmińska 66. Przypominamy o zabraniu ze sobą dowodu osobistego oraz obowiązku zasłaniania ust i nosa. Przed wybraniem się do punktu zbiórki należy zjeść lekki posiłek.