1. Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Świętej przypomina nam o wielkim dziele zbawczym, które w naszym życiu dokonuje się przez działanie: Boga Ojca – Stworzyciela nieba i ziemi, Syna Bożego – który oddał swoje życie za nasze Zbawienie i Ducha Świętego – który towarzyszy nam każdego dnia.

2. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Główna Msza św. z procesją w Boluminku o godz. 10.00. W tym roku procesja tradycyjnie jak w poprzednie lata (nie jak w ubiegłym roku). Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy. Pozostałe Msze św. o 7.00 w Dąbrowie i o 8.00 w Boluminku. Serdecznie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków na próby w poniedziałek, wtorek i środę na godz. 17:00 do Boluminka. 

3. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: poniedziałek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny; wtorek – wspomnienie św. Justyna; środa – wspomnienie św. Marcelina i Piotra; sobota – św. Bonifacego.

4. Rozpoczynamy czerwiec, w którym szczególnie czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa.

5. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami. W sobotę ks. proboszcz odwiedzi chorych, a ks. Bartosz w środę 2 czerwca od godz. 14.30.

6. Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie podaje informacje o otwarciu kierunku "Prawo". Kierunek ten, to bezpłatne, jednolite studia magisterskie, kładące nacisk na zdobycie wiedzy praktycznej oraz kształcenie zgodne z  chrześcijańską etyką i  poszanowaniem godności człowieka. Szczegółowe informacje dotyczace rekrutacji zamieszczono na stronie https://swws.edu.pl

7. Przypominamy, że dziś można oddawać krew w godz. 9.00-14.00 przy Remizie OSP w Czarżu, ul. Chełmińska 66.

8.. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Adrian Penkala, st. wolnego, Pędzewo

Paulina Biernat, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska / zapowiedzi II