1. Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam w przypowieści „o ziarnku gorczycy” rozwój Królestwa Bożego, ale też słowami św. Pawła przypomina nam, że za uczynki dokonane w ciele dobre lub złe, otrzymamy zapłatę przed trybunałem Chrystusa. Czy jesteśmy na to spotkanie gotowi?

2. Powoli kończy się kolejny nietypowy rok szkolny, dlatego zachęcamy wszystkich uczniów i ich bliskich już teraz do przystąpienia do sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii św. Będzie to zakończenie tego etapu życia wraz z Bogiem i przeżycia z Nim czasu wakacji. Spowiedź święta z tej okazji, jak również przed nawiedzeniem obrazu Rodziny Świętej będzie w poniedziałek, 21 czerwca, 17.00-17.30 w Dąbrowie i 18.30-19.00 w Boluminku. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla kl. VIII będzie w czwartek, 24 czerwca, o godz. 17.30 w Dąbrowie. Natomiast dla klas IV-VII w piątek, 25 czerwca, o godz. 8.00; a dla klas I-III w piątek o godz. 9.00 w Dąbrowie.

3. W tym tygodniu rozpoczyna się peregrynacja obrazu Rodziny Świętej w naszym dekanacie. Do naszej parafii przybędzie on we wtorek 22 czerwca. Msza św. na rozpoczęcie nawiedzenia będzie o godz. 19.00 w Boluminku. O godz. 20.00 rozpocznie się nabożeństwo uwielbienia, a o 21.00 Apel. Następnego dnia, w środę 23 czerwca Msza św. o godz. 9.00 w Boluminku. O godz. 15.00 w Godzinie Miłosierdzia zostanie odśpiewana Koronka i Godzinki do Miłosierdzia Bożego. O 16.00 nabożeństwo wraz z katechezą o sakramencie pokuty i pojednania oraz rachunkiem sumienia dla małżeństw i rodzin. O godz. 16.30 Msza św. na pożegnanie obrazu wraz z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Pożegnanie obrazu o godz. 17.30 i odjazd do parafii Czarże.

4. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać” poniedziałek – bł. Bp Michała Kozala; czwartek – św. Alberta Chmielowskiego; sobota – św. Romualda.

5. W środę, 16 czerwca, Apel Jasnogórski o 21.00 w Dąbrowie.

6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii św. Jana Bruckiego z Wałdowa. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.

7. Mając na uwadze zachowanie porządku na naszym cmentarzu umieściliśmy w naszych gablotkach oraz na stronie internetowej „Regulamin cmentarza”. Bardzo prosimy o zapoznanie się i stosowanie się do niego.

8. Bardzo dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za demontaż dekoracji i sprzątnięcie kościoła. Bóg zapłać!