1. Tradycyjnie sierpień jest miesiącem poświęconym Maryi. Pielgrzymki wędrują do sanktuariów maryjnych, w parafiach odprawiają się odpusty ku czci Najświętszej Maryi Panny. Chciejmy ten czas wykorzystać dla Ożywienia naszych relacji z Matką Bożą. Przede wszystkim dlatego, że jest wzorem dla nas wszystkich, jak przyjąć i jak realizować wolę Bożą w życiu.

2. Rozpoczął się sierpień, miesiąc wielkich wydarzeń historycznych, rocznic patriotycznych i świąt maryjnych, od wielu już lat ogłoszony przez Episkopat Polski jako miesiąc abstynencji. Zachęcamy więc wszystkich ludzi dobrej woli, aby podjęli zobowiązania abstynenckie i ofiarowali je w intencji wszystkich uzależnionych i ich rodzin.

3. W piątek przypada święto Przemienienia Pańskiego, które ukazuje Chrystusa jako Syna Bożego, który podjął misję zbawienia człowieka.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, wraz z odpowiednimi nabożeństwami, a w liturgii wspominamy: w środę – św. Jana Vianneya; w czwartek – poświęcenie rzymskiej Bazyliki NMP; w sobotę – św. Sykstusa. W sobotę odwiedziny chorych.

5. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na cele remontowo-budowlane naszej parafii. Aktualnie przeprowadzona jest zmiana dachu na organistówce,
a w najbliższym czasie będzie kontynuacja prac przy położeniu nowego chodnika z kostki granitowej wokół kościoła w Boluminku.

6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii śp. Elżbietę Meller. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.

7. Przypominamy i zachęcamy do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Spis jest obowiązkowy dla każdego mieszkańca Polski i trwa do 30 września.