1. Dzisiejsza Ewangelia przedstawia nam smutną rzeczywistość: ci, którzy znali człowieka Jezusa, nie mogą uwierzyć w to, że jest On Chrystusem, czyli Bogiem – Człowiekiem. Co lub kto przesłania mi dziś Chrystusa jako Boga – Człowieka?
  2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Teresę Benedyktę od Krzyża (Edytę Stein); we wtorek – św. Joannę Franciszkę de Chantal; w piątek – świętych Poncjusza i Hipolita; w sobotę – św. Maksymiliana Kolbego.
  3. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – w naszej parafii odpust związany z kościołem w Dąbrowie Chełmińskiej. Suma odpustowa o  godzinie 1130. Nie będzie Mszy świętej o godzinie 1200 w Boluminku. Na każdej Mszy świętej obrzęd błogosławieństwa kłosów zbóż, ziół i kwiatów, owoców i warzyw przyniesionych do kościoła. 
    W tym dniu odpust również w Trzebczu – suma odpustowa o godzinie 1230. Spowiedź święta przed odpustem w sobotę pół godziny przed Mszami świętymi.
  4. W trosce o wyrażanie czci i szacunku do Eucharystii pragniemy przypomnieć, że służą temu pewne formy i przepisy liturgiczne. Jedną z form są gesty czy postawy naszego ciała. Takim gestem jest m.in. przyklęknięcie, czy ukłon. Dlatego ponownie przypominamy, że należy przyklękać na przywitanie Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie przed wejściem do ławki w kościele i na pożegnanie po wyjściu z ławki. Różnić się powinno nasze zajęcie miejsca w ławce w kościele od tego w kinie czy sali widowiskowej. Jeśli mamy trudności z klękaniem, wystarczy ukłon.
  5. Dzisiaj kolekta specjalna.
  6. 15 września przeżywać będziemy w naszej parafii wizytację biskupią, która odbywa się co 5 lat.
    W ramach tego wydarzenia będzie miało miejsce bierzmowanie. Młodzież przygotowującą się do tego sakramentu zapraszamy na spotkanie za dwa tygodnie 22 sierpnia, po Mszy św. o godz. 1200.