1. W Rzymie w VII wieku, uroczystość dzisiejszą czczono przez odprawianie procesji z ikoną Chrystusa, która wychodziła z bazyliki laterańskiej i przechodziła do bazyliki Matki Bożej Większej, gdzie witana była przez ikonę Najświętszej Maryi Panny znajdującej się w tej świątyni. W ten sposób inscenizowano przyjście Jezusa Chrystusa po swoją Matkę na ziemię. W dniu tym bowiem wspominamy wzięcie z ciałem i duszą Maryi do nieba.

W naszej parafii odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Suma w Dąbrowie o godz. 11.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00 w Boluminku.

2. Dziś w wielu parafiach odbywa się dziękczynienie za tegoroczne zebrane plony. Maryja, jak to wskazuje modlitwa błogosławienia kwiatów i ziół, jest wzorem dobrych czynów, które przedstawimy Bogu, gdy staniemy przed Nim, aby zdać sprawę ze swojego życia.

W naszej wspólnocie parafialnej dziękować będziemy za zebrane plony w niedzielę 29 sierpnia podczas Mszy o godz. 16.00 w Dąbrowie, po której zapraszamy wszystkich na koncert ewangelizacyjny przy Sali OSP w Dąbrowie.

3. Dzisiaj przypominamy również wydarzenia z 1920 roku i wojny, która się wtedy odbywała, a która była wojną o chrześcijańskie oblicze Rzeczypospolitej i całej Europy. W perspektywie 100-lecia Odzyskania Niepodległości warto o nich pamiętać, ponieważ dziś ideologia marksistowska wdziera się do naszej Ojczyzny, wykorzystując bezczynność do tego powołanych władz.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Stefana Węgierskiego; we wtorek – św. Jacka; w czwartek – św. Jana Eudesa; w piątek – św. Bernarda; w sobotę – św. Piusa X.

5. W związku z wizytacją biskupią w naszej parafii bierzmowanie będzie miało miejsce 15 września. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do tego sakramentu na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 w Boluminku.

6. W poniedziałek, 16 sierpnia, Apel Jasnogórski w Dąbrowie o godz. 21.00. Serdecznie zapraszamy.

7. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Kamil Gratkowski, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska

Klaudia Tarczyńska, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska / zapow. I