1. Wielu gorszyło się nauką głoszoną przez Jezusa Chrystusa tak bardzo, że od Niego odchodzili. Jednak Zbawiciel niezależnie od tego ciągle głosi Dobrą Nowinę opartą na przykazaniu miłości i trosce o człowieka. Swej nauki nie opiera na infantylnej cukierkowatości, tylko na realnym życiu człowieka. Jednak również i do nas kieruje swoje pytanie: czy i wy chcecie odejść?

2. Powoli kończą się wakacje i urlopy, postawmy sobie pytanie, czy dobrze wykorzystaliśmy ten czas dany nam od Boga?

3. W tym tygodniu, 26 sierpnia, przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Matka Boża Częstochowska odgrywa wielką rolę w historii naszego Narodu. Jej sanktuarium na Jasnej Górze jest przede wszystkim narodową Kaną Galilejską, do której przybywamy po to, aby przedstawić swoje troski i bolączki.

4. W liturgii także wspominamy: w poniedziałek – św. Różę z Limy; we wtorek – św. Bartłomieja; w środę – św. Józefa Kalasantego i św. Ludwika; w piątek – św. Monikę; w sobotę – św. Augustyna.

5. W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie dziękować będziemy za zebrane plony podczas Mszy św. o godz. 16.00 w kościele w Dąbrowie, po której zapraszamy wszystkich na koncert ewangelizacyjny przy Sali OSP w Dąbrowie, w czasie którego wystąpi zespół Muzyczny „Teraz” z parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Bydgoszczy, nasza parafialna schola „Boże Nutki” oraz Państwo Haliniak z synami. Serdecznie zapraszamy!!!

6. W przyszłą niedzielę także odpust w Unisławiu ku czci św. Bartłomieja – suma o godz. 12.00.

7. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 w Boluminku spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Kolejne spotkania odbędą się w najbliższy poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00 w Boluminku. Udzielenie tego sakramentu odbędzie się 15 września.

8. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Kamil Gratkowski, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska

Klaudia Tarczyńska, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska / zapow. II