1. Rozpoczyna się nowy rok szkolny, zachęcamy rodziców, aby zainteresowali się sprawami edukacyjnymi swoich dzieci, bo to właśnie rodzice są pierwszymi nauczycielami i wychowawcami. Z tej racji zapraszamy w przyszłą niedzielę na Msze św. o godz. 10.30 w Dąbrowie i o godz. 12.00 w Boluminku dzieci, młodzież oraz pracowników oświaty. Na tych Mszach św. poświęcimy plecaki i przybory szkolne najmłodszym uczniom.

2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież rozpoczynające nowy rok szkolny. W piątek spowiedź św. pół godziny przed Mszami św., a w sobotę odwiedzimy chorych.

3. Pierwszy września to również kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej, polećmy w tym dniu w naszych modlitwach wszystkich, którzy oddali swoje życie w obronie naszej Ojczyzny. Msza św. za poległych i pomordowanych o godz. 10.30 w Dąbrowie.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w piątek – św. Grzegorza Wielkiego.

5. W sobotę i niedzielę, z 4 na 5 września, w naszej parafii wieczysta adoracja. Rozpoczęcie w sobotę Mszą św. o godz. 18.00 w Boluminku – trwać będzie do północy. Od północy adoracja rozpocznie się w Dąbrowie nabożeństwem, a zakończy się Mszą św. o godz. 18.00.

6. Serdecznie zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 16.00 do kościoła w Dąbrowie, podczas której dziękować będziemy za zebrane tegoroczne plony, a następnie zapraszamy na 17.15 do sali OSP w Dąbrowie na koncert ewangelizacyjny, w czasie którego wystąpi zespół Muzyczny „Teraz” z parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Bydgoszczy, nasza parafialna schola „Boże Nutki” oraz Państwo Haliniak z synami. Serdecznie zapraszamy naszych Parafian i Gości !!!

7. W przyszłą niedzielę spotkanie z Rada Parafialną o godz. 17.00 w plebanii.

8. W przyszłą niedzielę odpust parafialny ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Czarżu – suma odpustowa o godz. 12.00.

9. Serdecznie zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na spotkanie w najbliższy poniedziałek o godz. 18.00 w Boluminku oraz w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

10. W ostatnim czasie pożegnaliśmy śp. Henryka Krajewskiego. Polećmy go Bożemu miłosierdziu w naszych modlitwach.