1. Z dzisiejszej liturgii płynie dla nas przesłanie – Bóg nie ma względu na osobę, dlatego obdarza swoją łaską każdego, kto z wiarą o to prosi, przykładem tego jest uzdrowienie głuchoniemego.

2. Rozpoczęcie i realizacja kolejnego roku edukacji i pracy formacyjnej powinno też przebiegać w takiej świadomości. Jeżeli z wiarą prosimy, to Pan Bóg obdarza nas swoimi łaskami, jednak od nas zależy, czy je wykorzystamy.

3. Z początkiem września, podejmujemy działania związane z przygotowaniem do sakramentów świętych: sakramentu pokuty i pierwszej Komunii św. oraz sakramentu bierzmowania.

4. Aktualnie w naszej parafii przygotowujemy się do wizytacji biskupiej, w trakcie której nastąpi również udzielenie sakramentu bierzmowania – 15 września o godz. 18.30.
W ramach przygotowania do tego sakramentu zapraszamy młodzież na spotkanie dziś po Mszy św. o godz. 12.00 w Boluminku oraz w najbliższy poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00 w Boluminku, a także w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 razem ze świadkami.

Wszystkich zapraszamy na Mszę św. rozpoczynającą odwiedziny Ks. Biskupa na godz. 10.00 w Boluminku. Po Mszy św. odbędzie się procesja na cmentarz z modlitwami w intencji naszych zmarłych. Starajmy się na tę okazję uporządkować groby naszych bliskich i zapalić znicze. W dniu wizytacji odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, w godz. 15.00 do 16.30 w Dąbrowie, na którą zapraszamy wszystkich. Na zakończenie adoracji będzie błogosławieństwo dzieci i matek w stanie błogosławionym.

5. W dniu 8 września (środa) Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, popularnie zwane świętem Matki Bożej Siewnej, z którym związane jest błogosławieństwo ziarna do obsiewania pól. W naszej parafii błogosławieństwo nastąpi po Mszach św. w Boluminku i w Dąbrowie.

6. Ponadto w liturgii w tym tygodniu wspominamy w czwartek św. Piotra Klawera.

7. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować inicjatorom – Ks. Bartoszowi oraz p. Haliniak oraz wykonawcom za piękny koncert ewangelizacyjny wykonany w ubiegłą niedzielę w Sali OSP w Dąbrowie Chełmińskiej. Serdeczne Bóg zapłać!

8. Dzisiaj odpust parafialny ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Czarżu – suma odpustowa o godz. 12.00.

9. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Tomaszewskiego. Polećmy go Bożemu miłosierdziu w naszych modlitwach.