1. Dzisiejsza liturgia słowa stawia przed nami pytanie: za kogo uważamy Jezusa Chrystusa? Jak to można zauważyć z odpowiedzi św. Piotra, nie wystarczy tylko odpowiedzieć teoretycznie, należy swoją odpowiedź potwierdzić życiem. I do tego zachęca nas Chrystus.

2. We wtorek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, tego dnia uświadamiamy sobie, jak wielkie znaczenie dla zbawienia ma Krzyż święty.

3. Przykładem pójścia za Zbawicielem jest dla nas Najświętsza Maryja Panna Bolesna, której wspomnienie przeżywamy 15 września (środa). Mobilizuje ona nas do tego, byśmy w szkole, w pracy i w innych miejscach byli gotowi do naśladowania naszego Zbawiciela.

4. W sobotę 18 września przypada święto Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży.

5. W środę, 15 września, przeżywać będziemy bardzo ważne wydarzenie duszpasterskie, kanoniczną wizytację Ks. Biskupa Józefa Szamockiego. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 w Boluminku, rozpoczynającą wizytację, po której będzie procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych, tak jak w uroczystość Wszystkich Świętych. Bardzo prosimy o uporządkowanie grobów naszych zmarłych i zapalenie zniczy.

W ramach wizytacji odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele w Dąbrowie od godz. 15.00 do 16.30, na którą również serdecznie zapraszamy wszystkich. Na zakończenie adoracji będzie błogosławieństwo indywidualne dzieci, szczególnie małych oraz matek w stanie błogosławionym, których zapraszamy na 16.15.

O godz. 17.00 w plebanii będzie spotkanie Ks. Biskupa z Radą Parafialną.

Msza św. kończąca wizytację połączona z udzieleniem sakramentu bierzmowania zostanie odprawiona w Boluminku o godz. 18.30. Na tę Mszę św. zapraszamy do jak najliczniejszego udziału jako wyraz naszej odpowiedzialności za całą wspólnotę parafialną, w intencji której będziemy się modlić, a także łączności z naszym Arcypasterzem.

6. Spowiedź św. dla kandydatów do bierzmowania, świadków, rodziców i rodziców chrzestnych oraz wszystkich członków rodziny we wtorek w godz. 16.30-17.00 w Boluminku oraz od 18.30 do 19.00 też w Boluminku. Ostatnie spotkania przygotowawcze dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 oraz jutro, w poniedziałek, o godz. 18.00.

7. Dzisiaj kolekta specjalna; w przyszłą niedzielę na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mirosławę Romanowską i śp. Romanę Witek. Polećmy je Bożemu miłosierdziu w naszych modlitwach.

9. W czwartek, 16 września, Apel Jasnogórski o 21.00 w Dąbrowie.

10. W sobotę, 18 września, jeszcze jedna uroczystość parafialna, zjazd księży z rocznika Ks. proboszcza w rocznicę święceń kapłańskich. Msza św. z tej okazji o godz. 11.00 w Boluminku, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy.

11. Policja po raz kolejny ostrzega przed oszustami, chcącymi metodą "Na wnuczka" lub "Na policjanta" wyłudzić pieniądze. Bądźmy ostrożni rozmawiając z osobami, które do nas telefonują i upewnijmy się, czy osoba, która jest po drugiej stronie, jest nią rzeczywiście. Jednocześnie policja przypomina, że nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy. Ostrzeżmy naszych seniorów przed oszustami.