1. Jezus Chrystus w dzisiejszej liturgii słowa przypomina nam w jaki sposób Bóg obdarzy nas darem zbawienia. Otrzymujemy go dzięki Chrystusowej Męce, Śmierci i Zmartwychwstaniu. Każdy dar domaga się odpowiedzi osoby obdarzonej. Jaka będzie moja odpowiedź?

2. Trwamy w dziękczynieniu za beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej.

3. We wrześniu zachęcamy rodziców, aby zatroszczyli się o swoje dzieci. Przede wszystkim zachęcając je do comiesięcznej spowiedzi i Komunii św., a w przypadku dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. i do bierzmowania, czy już podjęły przygotowania do tych sakramentów.

4. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy; we wtorek – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty; w czwartek – św. Ojca Pio z Pietrelciny.

5. Zakończyła się kanoniczna wizytacja Księdza Biskupa w naszej parafii. Bardzo jesteśmy wdzięczni za wszelkie rady i wskazówki przedstawione nam przez Księdza Biskupa w Jego wielkiej trosce pasterskiej o naszą wspólnotę parafialną. Modlić się będziemy i podejmiemy wszelkie starania, aby je zrealizować. Będziemy także otaczać modlitwą naszą młodzież bierzmowaną i starać się dawać dobre świadectwo, by pomagać jej w spełnieniu zobowiązań przyjętych w tym sakramencie.

6. Dziękujemy bardzo w imieniu kapłanów – kolegów z rocznika Księdza Proboszcza za przygotowanie i udział we Mszy św. oraz za życzenia złożone z okazji rocznicy święceń: Liturgicznej Służbie Ołtarza, naszej scholii BOŻE NUTKI oraz p. Haliniak, Radzie Parafialnej, Wspólnocie Żywego Różańca i wszystkim, którzy dzielili z nami tę radosną uroczystość. Serdeczne Bóg zapłać!

7. Bóg zapłać także za ofiary złożone na kolektę specjalną w zeszłym tygodniu; dzisiaj kolekta na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu.