1. Nauczycielu, co mam czynić, aby osiągnąć zbawienie? To pytanie powinno nam nieustannie towarzyszyć. Ważne jednak jest, aby nie było to tylko pytanie retoryczne, ale abyśmy wskazania Jezusa potraktowali poważnie i realizowali je na co dzień w naszym życiu.

2. Dziś w Kościele w Polsce przeżywamy Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Tradycyjnie jak, co roku, po Mszy św. zbierane są ofiary do puszek na stypendia dla ubogiej, a uzdolnionej młodzieży. Bóg zapłać za te ofiary.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – bł. Honorata Koźmińskiego; w piątek – św. Teresę od Jezusa; w sobotę – św. Jadwigę Śląską.

4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, a także do odmawiania różańca w naszych domach.

5. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 w Boluminku zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci, które w naszej parafii, w przyszłym roku, pragną przystąpić do I Komunii św.

6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Tydzień Misyjny. Kolekta w niedzielę 17 października przeznaczona będzie na cele misyjne.

7. W przyszłą niedzielę także odpust w kościele filialnym w Kończewicach ku czci św. Jana Pawła II – suma o godz. 12.00.

7. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Patryk Sikora, st. wolnego, Boluminek

Aleksandra Śliwińska, st. wolnego, Toruń / zapow. II